Газети пишуть про чергах за польськими візами в Києві

10.01.2016
Газети пишуть про чергах за польськими візами в Києві Біля посольства

В українців виникли проблеми з отриманням трудової візи

Біля посольства Польщі в Києві стоять черги.

В посольство Польщі вишикувалася черга на три місяці вперед

Отримати трудову візу для роботи в Польщі практично неможливо. У всіх консульствах в містах України — величезні черги на подачу документів на візи. У посольстві кажуть: співробітники не справляються з таким напливом людей. Причина — в Польщі стало більше вакансій, а в Україні все більше охочих виїхати за кордон.

Величезні черги

Для того щоб отримати дозвіл на роботу в Польщі, необхідно оформити національну візу (яка дає можливість перебувати на території Польщі 180 днів протягом року і працювати там легально). Але її не дадуть, якщо роботодавець не надішле запрошення, а воно дійсно тільки три місяці.

«Питання з пристроєм на роботу вирішувалися довго і мені запрошення з Польщі прийшло тільки на днях, — розповідає киянин Володимир Борисенко, який збирається працювати у Польщі на збиранні полуниці. — Але в посольстві вільних днів немає. І якщо за три місяці не з’являться, то моє запрошення може просто пропасти».

Не справляються з напливом

У посольстві Польщі кажуть, що не справляються з напливом українців. «Кількість бажаючих отримати візу збільшилася порівняно з минулим роком в 1,5-2 рази, і настільки ж збільшилося і кількість виданих віз, — розповіли «Вістям» у польському посольстві. — Бажаючих дуже багато, а кількість працівників не збільшилася, тому ми просто не встигаємо обробляти документи».

За словами керівника Центру туристичної інформації Володимира Царука, на туристичні візи ця проблема не поширюється. «Така проблема існує тільки в польських візових центрах — в інших країнах її немає. Це пов’язано в першу чергу з тим, що влітку завжди кількість бажаючих виїхати на роботу збільшується, — розповів «Вістям» Царук. — Туристи, які їдуть в тур, можуть подати документи в будь-який день. А ось з бізнес-візами проблема, тому що запис попередня.

З такою ж проблемою стикаються й самостійні мандрівники». За його словами, на цьому вже будують бізнес. «Є фірми, які постійно відстежують ці черги, щоб відразу ж вписати людини. Або ж відразу записують однієї людини, щоб зберегти місце, а потім переписують на іншого», — говорить Царук. Така послуга коштує від 120 до 500 євро.

У Польщі найбільше вакансій

Рекрутери підтверджують: кількість людей, що шукають роботу за кордоном, дійсно виросла. «У кожному третьому резюме вказується готовність і бажання працювати за кордоном, — розповіла нам контент-експерт порталу «Робота.ua» Тетяна Пашкіна. — Але і кількість вакансій від конкретно польських роботодавців не менше. Пропонують різні варіанти, починаючи від збирача полуниці та обвалювальника м’яса, закінчуючи архітекторами і програмістами». Також ті, хто хоче залишити країну з-за кризи і війни, щоб шукати щастя в ЄС, в першу чергу обирають Польщу.

Раніше повідомляли, що українські заробітчани повернулися в Німеччину, Англію та Канаду. При цьому у світовому масштабі, згідно з результатами опитування, найпопулярніше напрямки для трудової міграції — це все ж США.

Тим часом, великі українські компанії стали значно рідше звертатися в рекрутингові агентства для набору персоналу. Зниження активності головним чином пояснюється стагнацією ринку праці.

«Izvestia.com.ua», 18 квітня 2015 року

Короткий опис статті: посольство польщі в києві офіційний сайт

Требуется виза. Заходите!

В українців виникли проблеми з отриманням трудової візи Біля посольства Польщі в Києві стоять черги. В посольство Польщі вишикувалася черга на три місяці вперед Отримати трудову візу для роботи в Польщі практично неможливо.

Газети пишуть про чергах за польськими візами в Києві Біля посольства

Також ви можете прочитати