Кому не потрібна віза в США?

24.12.2015

Кому не потрібна віза в США?

Кому не потрібна віза в США?

Конгресмени – ко-спонсори законопроекту і заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Дані Аялоном (третій зліва)

    Поділись на Facebook Поділися в Twitter Поділися вКонтакте Поділись на Google+ Надіслати другу

Дивитися коментарі

Новий законопроект у Конгресі: громадяни Ізраїлю будуть звільнені від візи для короткочасних візитів в США

Керолін Малоні, конгрессувомен зі штату Нью-Йорк, дивується, навіщо взагалі в Конгресі в законодавчому порядку потрібно обговорювати скасування віз для туристів з Ізраїлю – адже США і Ізраїль є такими близькими союзниками. Своє здивування демократ з Верхнього Манхеттена висловила у вівторок на прес-конференції, присвяченій новому законопроекту щодо скасування необхідності у візах для ізраїльських громадян, тривалість візиту яких в США не перевищує 90 днів. У вівторок документ під назвою «Закон про скасування віз для громадян Ізраїлю» був представлений на розгляд у Палаті представників США. Подібний законопроект незабаром почне розглядати і американський Сенат.

Сьогодні, щоб отримати візу в США, ізраїльтянам доводиться стояти в довгих чергах у консульство в Тель-Авіві, проходити інтерв’ю – і це іноді забирає тижні, а то й місяці. При цьому представники американської адміністрації і законодавці дійсно часто називають Ізраїль «одним з найближчих», а то «найближчим» союзником США у світі.

Громадяни 37 країн вже мають право відвідувати США як туристи або бізнесмени без необхідності отримувати візу – якщо тривалість візиту не перевищує 90 днів. У список цих країн входять, крім традиційних союзників кшталт Британії та Австралії, – Чеська Республіка, Литва, Латвія, Греція, Південна Корея, Японія та інші.

Конгресмен Бред Шерман, демократ з Каліфорнії, який представив законопроект, під яким підписалися вже 45 ко-спонсорів, заявив, що сподівається – законопроект буде ухвалено в найближчі два роки роботи нового, 113-го Конгресу.

«Ця ідея прийшла мені в голову, коли мені зателефонував хтось з приводу бізнесмена з Ізраїлю, який зіткнувся зі складнощами в отриманні візи до США, – сказав Шерман. – Коли мова йде про візит в туристичних цілях, його можна запланувати за півроку – але у бізнесменів іноді виникає можливість для угоди за 6 днів або шість годин. За останні п’ять років змінилися якісь бюрократичні критерії видачі віз, і відсоток відмов в американських візах ізраїльтян значно нижче, ніж в Угорщині, Латвії чи Литві, які вже включені в список країн, звільнених від необхідності отримання візи. Це – шанс зміцнити відносини між країнами, абсолютно безкоштовно для Америки, і залучити ізраїльські інвестиції».

Ми не можемо надати звільнення від віз усім країнам світу, тому що є багато бідних країн, але ізраїльтяни живуть у відносно заможній країні, вони відвідують країни Європи без візи – і мало хто з них залишається жити там нелегально. Зрозуміло, що в країнах із цього списку є громадяни, яких ми не хочемо бачити в США з міркувань безпеки – і ми працюємо з відомствами в цих країнах над списками осіб, яким заборонений в’їзд в США

Бред Шерман, конгресмен-демократ

США Щорічно відвідують близько 320000 ізраїльтян – у тому числі російськомовних ізраїльтян, візитних родичів, які емігрували в Америку, або дітей, які навчаються в американських ВУЗах. Близько півмільйона ізраїльтян проживають в США.

«Ми не можемо надати звільнення від віз усім країнам світу, тому що є багато бідних країн, але ізраїльтяни живуть у відносно заможній країні, вони відвідують країни Європи без візи – і мало хто з них залишається жити там нелегально. Зрозуміло, що в країнах із цього списку є громадяни, яких ми не хочемо бачити в США з міркувань безпеки – і ми працюємо з відомствами в цих країнах над списками осіб, яким заборонений в’їзд в США».

Шерман пояснив «Голосу Америки», що закон аж ніяк не є стимулом для імміграції ізраїльтян в США.

«Процес отримання імміграційної візи не змінюється. Але, без сумніву, новий закон зробить життя в Ізраїлі приємніше – вороги Ізраїлю намагаються в ці дні створити відчуття, що це ізольована країна, що її бойкотують і позбавляють легітимності. Цей закон покаже, що громадянин Ізраїлю може встати вранці – і без жодної візи сісти в літак і прилетіти в Нью-Йорк».

Дані Аялон, заступник міністра закордонних справ Ізраїлю, додав, що він почав лобіювати цей законопроект ще десять років тому, будучи послом у Вашингтоні.

«В нашій країні живуть всього 8 мільйонів чоловік, але Ізраїль є найбільшим торговим партнером США на Близькому Сході», – заявив Аялон. – Ми були першою країною на Близькому Сході, підписала з Америкою угоду про вільну торгівлю. Я сподіваюся, що через рік-два вже не буде черг біля консульства США в Тель-Авіві – і це стане додатковим стимулом для розвитку співпраці у сфері бізнесу і особливо високих технологій. Крім цього, мова йде про символічний дружньому жесті».

Короткий опис статті: американська віза Новий законопроект у Конгресі: громадяни Ізраїлю будуть звільнені від візи для короткочасних візитів у США голос америки, новини, новости сша, новини америки, новини снд, новини європи, новини політики, новини світу, новини москва, новини нью-йорк, новини вашингтон, новини сенат сша, новини конгрес сша, новини америки, американські новини, новини росії, російські новини, світові новини, новини техніки, новини науки, новини культури, новини тижня, новини тижня, головні новини, новини білорусі, новини білорусії, новини україни, новини азербайджану, новини казахстану, новини світу, новини культури, новини політики, сша росія, відносини сша і росії, відносини росії і сша, американці, америка карта америки, буш, путін, мєдвєдєв, обама, абама, новини путін, новини обама, новини медведєв, новини клінтон, держдепартамент, новини світу, росія і америка, росія, сша,

Требуется виза. Заходите!

Кому не потрібна віза в США? Конгресмени – ко-спонсори законопроекту і заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Дані Аялоном (третій зліва) Поділись на Facebook Поділися в Twitter Поділися вКонтакте Поділись на Google+ Надіслати другу

Також ви можете прочитати