Луцьк, один з найдавніших українських міст

29.12.2015

Відпочинок в Луцьку

Луцьк, один з найдавніших українських міст
Луцьк (Україна) є одним з найдавніших українських міст, перша згадка про яке історики виявили в літописі «Лучеська Великого на Стиру». У документі описуються події 1085 року, коли Луцьк вважався досить укріпленим містом. Сьогодні Луцьк — промисловий вузол з розвиненою транспортною системою. У місті налічується понад 255 тисяч жителів. Насичене подіями історичне минуле приваблює в місто тисячі туристів.

Історія

Дивовижний ландшафт, забудова історичної частини і планування зробили Луцьк видатною пам’яткою містобудування. А історія Луцька в собі уособлює історію всієї України: від князя Олега до великої Лесі Українки. Хоч 1085 рік — встановлений факт заснування міста, але історики вважають, що християнство прийшло сюди з Моравського князівства раніше, ніж до Києва. Найімовірніше, місто виникло ще в VIII столітті. Спочатку він називався Лучеськом Великим. З 1340 року Луцьк — столиця Галицько-Волинського князівства, з 1388 року — неофіційна столиця Литовського князівства. Після багаторічного перебування під влади Польщі, Російської імперії та СРСР, Луцьк став одним з міст незалежної України.

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Культура

Панування різних народів, перебування у складі кількох держав і князівств, безумовно, вплинуло на формування самобутньої культури Луцька. Тутешня архітектура — симбіоз польської, чеської, української, литовської та руської моделей містобудування. Яскравим доказом тому є збережені пам’ятки Луцька. З цієї ж причини своїм особливим шармом наділений місцевий розмовний діалект. Змішання різних культур виявилося досить гармонійним, що дозволило Луцьку стати значущим містом на території Волині.

Міські свята

Свій день міста Луцьк відзначає 23 серпня, але традиційно всі святкові заходи для городян плануються на четверту суботу серпня. Організатори влаштовують для мешканців та гостей Луцька концерти, виставки, конкурси та театралізовані вистави. Відпочинок у Луцьку у цей день стане для вас особливо яскравим.

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Економіка

Луцьк — ядро Луцького промислового вузла, основні галузі якого представлені машинобудуванням, металообробкою, хімічної, будівельної, легкої, деревообробної та харчової промисловістю.

Що подивитися в Луцьку?

Пам’ятки Луцька настільки різноманітні, що можуть повідати вам історію не тільки України, але і країн, що знаходяться по сусідству. Тут вдалося зберегти безліч культових споруд, які роблять відпочинок в Луцьку не тільки цікавим, але і дуже пізнавальним.

1. Луцький замок

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Замок князя Любарта — потужна волинська фортеця і візитна картка міста. Будівництво верхнього замку на пагорбі було завершено при Рюриковичах, але сьогодні ми можемо спостерігати типовий європейський середньовічний феодальний замок, споруджений князем Любартом у 1340-1385 роках. Свидригайло, російський князь, зміцнив його ще більше. На території замку сьогодні працюють музеї живопису, будівельної кераміки, дзвонів, зброї і друкарства. Замок постійно реставрують і на його території ведуть дослідження археологи.

2. Свято-Троїцький собор

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Збудований Свято-Троїцький кафедральний собор в XVIII столітті. Спочатку храм, зведений у стилі рококо, служив костел бернардинського монастиря. Проте ліквідація ордену призвела до того, що собор був переданий православної церкви, а потім і перебудований. Сьогодні храм у стилі пізнього бароко вражає гостей розкішним внутрішнім оздобленням і різьбленим позолоченим двоярусним іконостасом.

3. Петропавлівський костел

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Луцький костел XVII століття є одним з найцінніших пам’яток архітектури в місті. При цьому він також входить в число найбільш значущих католицьких святинь, існуючих на Волині. Інтер’єр храму пишно прикрашений ліпленням, пілястрами, скульптурою і розписами, виконаними М. Климковичем, П. Вишинським, Т. Коничем, Ф. Смуглевичем, Ст. Герсон і ін. В костелі в XVII-XVIII століттях була відкрита найчисленніша волинська релігійна школа. Туристи можуть відвідати підземелля, що знаходиться під Петропавлівським костелом. Поряд з Петропавлівським костелом є дзвіниця XVI століття.

4. Лютеранська кірха

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Лютеранська кірха (храм євангелістів) була зведена в Луцьку на кошти, надані німецькою громадою. Сьогодні вона використовується як храм протестантів.

5. Луцький будинок з химерами

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Таку назву від людей отримав будинок скульптора Миколи Голованя, хоча сам власник будинку називає своє творіння «вернісаж творчості». Будинок прикрашений численними скульптурами, кожна з яких створена руками скульптора.

6. Покровська церква

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Найстарішим діючим православним храмом Луцька, який, до того ж, жодного разу не переривав своєї діяльності, є Покровська церква. За припущенням істориків, храм заснували онуки Володимира Великого, а вже за часів правління князя Вітовта на цьому фундаменті була збудована церква. Після багаторазових реконструкцій тут можна побачити настінні розписи, іконостас і головну реліквію — ікону Волинської Богоматері, яка є шедевром українського живопису.

7. Монастир бригіток

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Збудований у 1624 році монастир знаходився в палаці на території Окольного замку. У XV-XVI століттях він був ланкою міської оборонної системи. Сьогодні тут розміщується чоловічий православний монастир Різдва Христового.

8. Вежа Чарторийських

Луцьк, один з найдавніших українських міст

Фрагмент фортечної стіни і сама вежа Чарторийських — залишки укріплень Окольного замку, посилює Верхній замок з заходу і півдня. До наших днів збереглася єдина вежа з чотирьох. Вона примикає до монастиря єзуїтів і проглядається з внутрішніх двориків.

9. Аптека-музей

Луцьк, один з найдавніших українських міст

На рубежі XVIII-XIX століть родина Злоцьких побудувала в Луцьку будинок, в якому розмістилася стара аптека. Тут фармацевти готували ліки, мазі, настоянки і сиропи з двохсот видів рослин. Пізніше, в 1920 році, тут продавали мінеральну воду, добуту з артезіанської свердловини. Однієї з постійних клієнток аптеки була Леся Українка.

10. Луцький пивоварний завод

Луцьк, один з найдавніших українських міст

У 1888 році чеський пивовар Ст. Земан заснував у Луцьку пивоварний завод. Пожежа 1906 року повністю знищив дерев’яну будівлю заводу, але вже через два роки його замінили новим кам’яним будовою. Максимальної продуктивності пивовару вдалося досягти в 1913 році. У радянські часи пивзавод був націоналізований. Сьогодні тут варять пиво «Земан», яке можна продегустувати у фірмовій пивний, розташованої біля заводу.

Куди піти

Наситившись яскравими враженнями, пора подумати і про їжу. В Луцьку є кафе, ресторани, бари, які можуть запропонувати кухню на будь-який смак. Можна відвідати кінотеатр, клуб, боулінг, піцерію або просто прогулятися затишними старовинними вуличками, де кожна будівля просякнуте духом Волині.

Короткий опис статті: посольство польщі в луцьку Луцьк Україна. Відпочинок в Луцьку. Луцьк (Україна) є одним з найдавніших українських міст, перша згадка про яке історики виявили в літописі «Лучеська Великого на Стирі». У документі описуються події 1085 року, коли Луцьк вважався досить Луцьк Україна. Відпочинок в Луцьку. Луцьк (Україна) є одним з найдавніших українських міст, перша згадка про яке історики виявили в літописі «Лучеська Великого на Стирі». У документі описуються події 1085 року, коли Луцьк вважався досить

Требуется виза. Заходите!

Відпочинок в Луцьку Луцьк (Україна) є одним з найдавніших українських міст, перша згадка про яке історики виявили в літописі «Лучеська Великого на Стиру». У документі описуються події 1085 року, коли Луцьк вважався досить укріпленим містом.

Також ви можете прочитати