Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

22.12.2015

Відпочинок в Луцьку

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст
Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст, першу згадку про яке історики виявили в літописі «Лучеська Великого на Стиру». У документи описуються події 1085 року, коли Луцьк вважався досить укріпленим містом. Сьогодні Луцьк — промисловий вузол з розвиненою транспортною системою. У місті налічується понад 255 тисяч жителів. Насичене подіями історичне минуле притягає в місто тисячі туристів.

Історія

Дивовижний ландшафт, забудова історичної частини і планування нікого Луцьк видатною пам’яткою містобудування. А історія Луцька в собі втілює історію усієї України: від князя Олега до великої Лесі Українки. Хоч 1085 рік — встановлений факт заснування міста, але історики считают, що сюди християнство прийшло з Моравського князівства раніше, ніж в Київ. Найімовірніше, місто виникло ще в VIII столітті. Спочатку він називався Лучеськом Великим. З 1340 року Луцьк — столиця Галицько-Волинського князівства, з 1388 року — неофіційна столиця Литовського князівства. Після багаторічного перебування під владою Польщі, Російської імперії і СРСР, Луцьк ставши одним з міст незалежної України.

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Культура

Панування різних народів, перебування у складі декількох держав і князівств, безумовно, вплинуло на формування самобутньої культури Луцька. Тутешня архітектура — симбіоз польської, чеської, української, литовської і російської моделей містобудування. Яскравим доказом тому є пам’ятки Луцька, які збереглися. З цієї ж причини своїм особливим шармом наділений місцевий розмовний діалект. Змішення різних культур виявилося досить гармонійним, що дозволив Луцьку стати значимим містом на території Волині.

Міські свята

Свій день міста Луцьк відзначає 23 серпня, альо традиційно усі святкові заходи для городян плануються на четверту суботу серпня. Організатори влаштовують для жителів і гостей Луцька концерти, виставки, конкурси і театралізовані вистави. Відпочинок у Луцьку цього дня стане для вас особливо яскравим.

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Економіка

Луцьк — ядро Луцького промислового вузла, основні галузі якого представлене машинобудуванням, металообробкою, хімічною, будівельною, легкою, деревообробною і харчовою промисловістю.

Що подивитися в Луцьку?

Пам’ятки Луцька настільки різноманітні, що можуть повідати вам історію не лише України, але і країн, які знаходяться по сусідству. Тут вдалося зберегти безліч культових споруд, які роблять відпочинок в Луцьку не лише цікавим, але і дуже пізнавальним.

1. Луцький замок

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Замок князя Любарта — потужна волинська фортеця і візитна картка міста. Будівництво верхнього замку на пагорбі було завершене при Рюриковичах, але сьогодні ми можемо спостерігати типовий європейський середньовічний феодальний замок, споруджений князем Любартом у 1340-1385 роках. Свидригайло, російський князь, зміцнив його ще більше. На території замку сьогодні працюють музеї живопису, будівельної кераміки, дзвонів, зброї і книгодрукування. Замок постійно реставрують і на його території ведуть дослідження археологи.

2. Свято-Троїцький собор

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Побудований Свято-Троїцький кафедральний собор в XVIII столітті. Спочатку храм, зведений у стилі рококо, що служив костьолом бернардинського монастиря. Проте ліквідація ордену призвела до того, що собор був переданий православній церкві, а потім і перебудований. Сьогодні храм у стилі пізнього бароко вражає гостей розкішним внутрішнім убранням і різьбленим позолоченим двох’ярусним іконостасом.

3. Петропавлівський костьол

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Луцький костьол XVII століття є одним з найцінніших пам’яток архітектури у місті. При цьому він також входити до числа найбільш значимих католицьких святинь, існуючих на Волині. Інтер’єр храму пишно прикрашений ліпленням, пілястрами, скульптурою і розписами, виконаними М. Климковичем, П. Вишинським, Т. Коничем, Ф. Смуглевичем, Ст. Герсон та ін. У костьолі в XVII — XVIII століттях була відкрита найчисленніша волинська релігійна школа. Туристи можуть відвідати підземелля, що знаходиться під Петропавлівським костьолом. Поряд з Петропавлівським костьолом є дзвіниця XVI століття.

4. Лютеранська кірха

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Лютеранська кірха (храм євангелістів) була зведена в Луцьку на кошти, надані німецькою общиною. Сьогодні вона використовується як храм протестантів.

5. Луцький будинок з химерами

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Таку назву від людей дістав будинок скульптора Миколи Голованя, хоча сам власник будинку називає своє творіння «вернісаж творчості». Будинок прикрашений численними скульптурами, кожна з яких створена руками скульптора.

6. Покровська церква

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Одним з найстаріших діючих православних храмів Луцька, який, до того ж, жодного разу не переривав своєї діяльності, являється Покровська церква. За припущенням істориків, храм заснували онуки Володимира Великого, а вже за часів правління князя Вітовта на цьому фундаменті була побудована церква. Після багатократних реконструкцій тут можна побачити настінні розписи, іконостас і головну реліквію — ікону Волинської Богоматері, яка є шедевром українського живопису.

7. Монастир бригіток

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Побудований у 1624 році монастир знаходився в палаці на території Обхідного замка. У XV — XVI століттях він був ланкою міської оборонної системи. Сьогодні тут розміщується чоловічий православний монастир Різдва Христового.

8. Вежа Чарторийських

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

Фрагмент кріпосної стіни і сама вежа Чарторийських — залишки укріплень Обхідного замка, що посилює Верхній замок із заходу і півдні. До наших днів збереглася єдина вежа з чотирьох. Вона примикає до монастиря єзуїтів і видима з внутрішніх двориків.

9. Аптека-музей

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

На рубежі XVIII — XIX століть сім’я Злоцьких побудувала в Луцьку будинок, в якому розмістилася стара аптека. Тут фармацевти готували ліки, мазі, настоянки і сиропи з двохсот видів рослин. Пізніше, в 1920 році, тут продавали мінеральну воду, видобуту з артезіанської свердловини. Однією з постійних клієнток аптеки була Леся Українка.

10. Луцький пивоварний завод

Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст

У 1888 році чеський пивовар Ст. Земан заснував у Луцьку пивоварний завод. Пожежа 1906 року повністю знищила дерев’яну будівлю заводу, але вже через два роки її замінили новою кам’яною будівлею. Максимальної продуктивності пивоварові вдалося досягти в 1913 році. У радянські часи пивзавод був націоналізований. Сьогодні тут варять пиво «Земан», яке можна продегустувати у фірмовій пивній, розташованій біля заводу.

Куди піти

Наситившись яскравими враженнями, пора подумати і про їжу. У Луцьку є кафе, ресторани, бари, які можуть запропонувати кухню на будь-який смак. Можна відвідати кінотеатр, клуб, боулінг, піцерію або просто прогулятися затишними старовинними вуличками, де кожна будівля пронизана духом Волині.

Короткий опис статті: посольство польщі в луцьку Луцьк Україна. Відпочинок в Луцьку. Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст, першу згадку про яке історики виявили в літописі «Лучеська Великого на Стиру». У документи описуються події 1085 року, коли Луцьк вважався досить укріпленим містом. Луцьк Україна. Відпочинок в Луцьку. Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст, першу згадку про яке історики виявили в літописі «Лучеська Великого на Стиру». У документи описуються події 1085 року, коли Луцьк вважався досить укріпленим містом.

Требуется виза. Заходите!

Відпочинок в Луцьку Луцьк (Україна) є одним з прадавніх українських міст, першу згадку про яке історики виявили в літописі «Лучеська Великого на Стиру». У документи описуються події 1085 року, коли Луцьк вважався досить укріпленим містом.

Також ви можете прочитати