Польща, Турагентство Харкова Lux-Travel

20.12.2015
Польща, Турагентство Харкова Lux-Travel закордонний паспорт

Столиця: Варшава

Посольство Польщі в Україні: Київ, вул. Ярославів Вал, 12

тел. (044) 230-07-00, 284-00-33 (консульський відділ)

Консульський відділ посольства Польщі в Харкові

Адреса: 61002, м. Харків, вул. Артема, 16

Телефон (38057) 757-88-01

Факс (38057) 757-88-04

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду.

http://www.charkowkg.polemb.net/

Посольство України в Польщі:

00-580 Warszawa, Aleja Szucha 7, Polska

Тел. +10-48 (22) 625-01-27

Факс: +10-48 (22) 629-81-03

ПЕРЕЛІТ/ПЕРЕЇЗД

Дістатися з Києва, Донецька, Одеси до Варшави можна літаками «МАУ». LOT пропонує польоти до Варшави з Києва, Львова та Одеси. З Києва до Катовіце літає «Wizz Air Україна».

До польської столиці курсують поїзди з Києва. В Краків залізницею можна доїхати зі Львова. Автобуси — варіант для економічного туру. До Кракова їздять автобуси зі Львова, Києва, Одеси, Рівного. На Варшаву є автобусні рейси з Львова, Луцька.

Для отримання туристичної візи необхідні наступні документи: закордонний паспорт, термін дії якого не менше трьох місяців після закінчення поїздки, і в якому є мінімум дві чисті сторінки, копія його першої сторінки та сторінки з попередніми візами та штампами про в’їзд-виїзд; якщо є — другий закордонний паспорт або старі паспорти та їх копії; оригінал та копії всіх заповнених сторінок внутрішнього паспорта; анкета, заповнена латиницею і зареєстрована через систему www.e-konsulat.gov.pl; 1 фото 3,5х4,5 см, зроблене не пізніше шести місяців тому; ваучер або підтвердження броні готелю (оригінал або факс), частково або повністю оплаченою; план подорожі; страхування із сумою покриття 30 тис. євро, дійсна на весь термін поїздки плюс додатково ще на 15 днів.

Якщо планується поїздка з дітьми, до основного пакету документів необхідно прикласти 2 фото, свідоцтво про народження та його копію. На дітей, які досягли 5 років і вписаних в паспорт батьків, в паспорт повинна бути вклеєна фотографія. На неповнолітнього, вписаного в паспорт батьків, подається окрема анкета, яку підписує батько, і він отримує окрему візу в паспорт батьків. Діти, які досягли 14 років, повинні мати власний закордонний паспорт, на них надається повний пакет документів.

Якщо неповнолітня дитина подорожує у супроводі одного з батьків або третіх осіб, необхідно надати нотаріально завірений дозвіл (з копією) на вивезення дитини від батька, копії внутрішніх паспортів батьків або опікуна, а також копії діючих віз у випадку спільної подорожі. Якщо один з батьків помер або його місцезнаходження невідоме, необхідно надати відповідні документи: свідоцтво про смерть, довідку з міліції, довідку матері-одиначки.

З метою полегшення подачі документів на отримання візи візові анкети необхідно подавати в пункти прийому візових анкет до Польщі у Києві, Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Хмельницькому, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові, Житомирі, Рівному, Луцьку, Одесі, Вінниці, Сімферополі.

Дата подачі документів резервується через Інтернет www.polandvisa-ukraine.com. Термін оформлення візи — 4 робочих дня, вартість — 35 євро. Оплата за візу вноситься в пунктах прийому візових анкет готівкою, сервісний збір оплачується там же під час подачі документів і становить 190 грн. (його вартість може змінюватися в залежності від курсу гривні). Консульський збір не стягується з пенсіонерів, дітей до 18 років, а також осіб до 21 року, що перебувають на утриманні батьків.

Страховий поліс (оригінал і копію) потрібно надати разом з оригіналом квитанції про оплату, де вказані ПІБ заявника, яким був оплачений страховий збір, або номер страхового поліса.

Дозволено безмитне ввезення для осіб старше 17 років 200 сигарет або 100 сигарил, або 50 сигар, або 250 г тютюну у випадку подорожі по повітрю або по морю; 40 сигарет або 20 сигарил, або 10 сигар, або 50 г тютюну при подорожі по землі; 1 л міцних спиртних напоїв або 2 л спиртного міцністю до 22 градусів, неіскристих вин — 4 л, пива — 16 л. Також можна ввезти товари на суму до 430 євро (для подорожуючих на літаку) і 300 євро (для тих, хто перетинає кордон по суходолу). Можливий ввезення виробів із золота, платини, дорогоцінних каменів і натуральних перлів, якщо їх загальна вага не перевищує 50 р. Обмежений імпорт ряду медичних препаратів (наприклад, інсулін необхідний рецепт) і бензину (тільки в межах обсягу бензобаку машини плюс каністра не більше 10 л).

Заборонено перевозити вибухові та радіоактивні речовини, отрути, наркотики і піратську продукцію (CD, комп’ютерні програми тощо). Зброю можна ввозити лише за наявності відповідного дозволу. Не можна ввозити молочні та м’ясні продукти, крім 2 кг дитячого харчування або їжі, необхідної людині в медичних цілях.

Ввезення іноземної валюти не обмежений, але суми понад 10 тис. євро декларуються.

На вивезення з країни творів мистецтва, предметів старовини і книг, створених до 1945 р. у туриста має бути дозвіл.

Подорожуючи на машині, потрібно мати страховку цивільної відповідальності («зелену карту»).

ПОТРІБНІ ТЕЛЕФОНИ

Посольство України в Польщі у Варшаві: 48 (22) 622-47-97, 629-34-46

Пожежна служба 998

Поліція 997

Швидка допомога 999

Охорона порядку 986

Служба порятунку 112 (з мобільного)

Телефон безпеки для іноземних туристів (у т. ч. російською мовою):

0800-200-300 (зі стаціонарного),

+48-608-599-999 (з мобільного)

Валюту можна обміняти в банках, обмінних пунктах. На вокзалах курс часто занижений, краще міняти гроші в центрі міста.

Банки працюють в будні з 9:00 до 16:00-18:00. У суботу та передсвяткові дні обмінні пункти закриваються в 14:00. До понеділка або до закінчення свят валюту можна поміняти тільки в окремих обмінних пунктах за невигідним курсом.

У країні строго заборонений обмін валюти з рук.

У більшості польських банків дорожні чеки можна перевести в готівку, а у великих торгових центрах їх приймають до оплати. Кредитні картки ходять практично скрізь.

В Польщі можна обміняти гривні, але курс дуже невигідний. Тому краще везти євро або долари.

У Польщі розвинена мережа внутрішніх авіарейсів, яка з’єднує деякі великі міста.

Між найбільшими містами курсують експреси і швидкі поїзди, до інших пунктів можна доїхати пасажирськими поїздами. Самі швидкі маршрути: Краків — Варшава, Познань — Варшава і Вроцлав — Познань. Поїздка на швидкісному поїзді від Кракова до Варшави займає 2 години 35 хвилин. Квитки можна купити на вокзалі або ж прямо в поїзді — у кондуктора (але дорожче). Кондуктор завжди знаходиться в останньому вагоні II класу, і до нього треба підійти завчасно, до початку контролю. Залізничний транспорт в Польщі дешевше, ніж у Західній Європі.

Вартість проїзду на міжміських автобусах трохи нижче, ніж на поїзді. На більш короткі відстані краще вибирати автобус.

Міський транспорт у Польщі представлений автобусами і трамваями. Іноді зустрічаються тролейбуси. У Варшаві є метро. Транспорт зазвичай працює з 5:30 до 23:00. У нічний час курсують тільки нічні автобуси, проїзд у них коштує вдвічі дорожче. Квитки (єдині для будь-якого виду транспорту) завжди можна купити в газетних кіосках. У водія квиток буде коштувати дорожче. При проїзді на автобусах-експресах (pospieszny) необхідно компостувати відразу 2 квитка.

У деяких містах, наприклад, у Познані, Варшаві, діє погодинна оплата за проїзд.

Таксі дешевше всього замовляти по телефону. Не рекомендується сідати в машини без напису Taxi і вказаного на дверях номера телефону компанії. Водій повинен увімкнути лічильник, а по закінченні поїздки видати чек. Діють денний тариф (з 6:00 до 22:00, посадка — близько 6 злотих і 2,5 злотих/км), а також нічний (з 22:00 до 6:00) і вихідного дня — близько 4 злотих/км). Поїздка за місто буде коштувати дорожче.

Прокат автомобіля коштує від 30 євро на добу. Орендувати машину можуть особи не молодше 21 року (для окремих моделей — 25 років). Для цього потрібні водійські права, дійсні на території Польщі, водійський стаж не менше трьох років і паспорт. Обов’язковий заставу (блокується на кредитній картці або вноситься готівкою) повертається після здачі машини в непошкодженому стані.

Спектр готельних послуг в Польщі дуже широкий. Тут представлені міжнародні мережі готелів і недорогі приватні пансіонати. Готелі (від 1* до 5*) повністю відповідають своїй категорії, рівень 3* задовольнить навіть найвимогливіших гостей.

Пансіонати (1-3*) приваблюють туристів домашньою атмосферою.

Невеликі затишні готелі можуть розташовуватися в історичних будинках, фешенебельні готелі — в готичних замках (з басейнами, саунами і спортклубами). Таке «історичне» розміщення можна знайти, наприклад, в Кракові, Познані, Торуні, Гданську, Рині.

Також можна орендувати квартиру або зупинитися в приватному будинку в сільській місцевості. Молодих туристів зацікавлять недорогі турбази, хостели.

ЕЛЕКТРИКУ

Напруга в мережі — 220 B, частота — 50 Гц. Розетки розраховані під євровилку.

БЕЗПЕКА

Рівень злочинності в Польщі невисокий, але варто бути уважним транспорті та в районах масового скупчення людей. Великі суми готівки і документи носити з собою не рекомендується.

У Варшаві, Катовіце і Щецині дітям до 18 років не дозволяється з 22:00 до 6:00 з’являтися на вулицях і в громадських місцях без супроводу дорослих. Під час канікул це правило діє на всій території Польщі. Такі строгості поширюються і на юних іноземних туристів.

Польська мова дуже доступний, до того ж у країні добре розуміють українську. У багатьох ресторанах є меню російською або англійською.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

У Польщі заборонено паління та вживання алкоголю в громадських місцях: у парках, скверах, транспорті, на зупинках, дитячих майданчиках, пляжах. У великих ресторанах і кафе зали розділені для курців та некурців. За порушення закону загрожує штраф понад 100 євро.

Поляки — дуже релігійна нація. За службою у храмах можна спостерігати або позаду рядів, де сидять парафіяни, або в бокових проходах. Зйомка в костелах дозволена тільки в години, коли не проводиться богослужіння, у музеях — за плату.

Клімат Польщі помірний, перехідний від морського до континентального. Сніг лежить до трьох місяців в році. Південні гірські райони характеризуються сніговими і сонячними зимами.

Середня температура повітря:

Короткий опис статті: посольства польщі Польські Татри стали центром гірськолижного відпочинку країни. Сучасні зимові курорти Польщі складають гідну конкуренцію західно-європейським. Архіт… турагентства, турфірма, Автобусні тури, подорожі, гарячі путівки, Греція, Європа, круїз, авіа, Дубай, Тайланд, Чорногорія, Мальдіви, готелі, Франція, Польща, Нідерланди, літак, Балі, Куба, турфірм Харків, Відень, закордонний паспорт, квитки, ціни

Требуется виза. Заходите!

Столиця: Варшава Посольство Польщі в Україні: Київ, вул. Ярославів Вал, 12 тел. (044) 230-07-00, 284-00-33 (консульський відділ) Консульський відділ посольства Польщі в Харкові Адреса: 61002, м. Харків, вул.

Польща, Турагентство Харкова Lux-Travel закордонний паспорт

Також ви можете прочитати