Про шенгенських візах

06.01.2016
Про шенгенських візах Шенгенської угоди

Про шенгенських візах

Країни — учасники Шенгенського договору

14 червня 1985 р. було підписано Шенгенську угоду, що передбачає поступове скасування прикордонного контролю на спільних кордонах між країнами-учасницями договору. Спочатку договір підписали Бельгия. Німеччина Франция. Нідерланди та Люксембург .

Угода отримала назву «Шенгенська» по імені міста Шенген, де воно було укладено, а держави учасники стали називати країнами Шенгенської угоди.

Шенгенська угода передбачає, що якщо ви отримали шенгенську візу в консульстві однієї з країн-учасниць, то отримуєте право вільно їздити по всіх країнах шенгенського договору.

Зараз по Шенгенській візі можна в’їхати в такі країни:

Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Італія, Іспанія, Ісландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Франція, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція та Естонія.

Шенгенська віза видається консульством тієї країни, звідки вам прийшло запрошення або тієї, в якій планується найбільш тривале перебування, але по ній ви можете відвідати й інші країни, що підписали Шенгенський договір.

Інформація

Для громадян Росії, які оформляють шенгенську візу, існують деякі обмеження.

тобто, якщо у вас є шенгенська віза, то відпадає потреба в оформленні безлічі віз при поїздках в Європу.

Наприклад, якщо у вас є шенгенська віза, видана посольством Німеччини, то для поїздки з Німеччини у Францію або Італію вам не доведеться звертатися за візою у французький або італійський посольства. Ви можете з однією візою в Німеччину вільно перетинати кордони країн-учасниць Шенгенської угоди.

Візи бувають одноразові і багаторазові.

Одноразова шенгенська віза. видана, припустимо, Німеччиною, формально дає право на в’їзд на територію країн Шенгенської угоди тільки через Німеччину.

Якщо насправді ви прямуєте в Італію, але з якихось причин віза у Вас видана Німеччиною, то можливо, вам доведеться на кордоні пояснювати, чому так сталося. Якщо ваші пояснення здадуться непереконливими, вам можуть відмовити у в’їзді. Прилетівши з Німеччини в Італію, ви з іншими пасажирами проходите через коридор, позначений «Для пасажирів, що прибули з країн Шенгенської угоди». І тут вже немає ніякого паспортного контролю.

Виїхати назад ви можете з будь шенгенської країни.

Багаторазова віза видається також однією з країн Шенгенської угоди, але по ній ви можете в’їжджати в будь-яку з них.

Як правило, багаторазові візи видаються на термін від місяця до року, з яких ви можете перебувати на території країн Шенгенської угоди сумарно не більше певної кількості днів – як правило, 90.

Наприклад, видана Італією багаторазова віза терміном дії з 5 травня по 5 листопада дозволяє вам знаходитися в шенгенських країнах не більше 90 днів. Тобто ви можете з’їздити на місяць відпочити в Іспанії, повернутися додому, потім відвідати подругу, яка живе у Франції (2 тижня) і разом з нею з’їздити на тиждень в Австрії і на тиждень у Німеччину, потім знову повернутися в Росію і до 5 листопада встигнути ще двічі погостювати до сестри в Швеції по 2 тижні. Виходить рівно 90 днів!

Однак при наступному зверненні за візою враховуйте, що існує якась квота на кількість днів перебування в шенгенських країнах — не більше 90 днів протягом півроку. Так що якщо ви тільки що повернулися з тримісячної поїздки, Ваш новий запит до розгляду прийнято не буде.

Де отримати шенгенську візу

Шенгенську візу отримують в Консульстві однієї з країн Шенгенської угоди. Подавати на візу потрібно в Посольстві (Консульстві тієї країни, яка є основною країною перебування.

Всі Консульства беруть за свої послуги консульський збір, залежно від типу візи. Зазвичай близько 35-60 євро.

Самостійно подаючи документи на візу, ви ризикуєте отримати відмову. Відсоток відмов за шенгенськими візами досить великий і сильно залежить від того, візу якої країни ви хочете отримати, поточної політичної обстановки і безлічі інших факторів.

Існують спеціальні візові агентства, які мінімізують можливі ризики і виконують всю паперову роботу. Можемо порекомендувати:

  • Оформлення шенгенських віз http://www.shengen-visas.ru/

Документи для отримання Шенгенської візи

(до 90 днів)

Існує офіційний перелік необхідних документів для отримання Шенгенської візи. Проте в кожному Консульстві є власні порядки, тому для надійності необхідно ознайомитися на сайті даної країни.

Офіційний список:

  • закордонний Паспорт — термін дії повинен на 3 місяці перевищувати строк закінчення дії візи, яку ви запитуєте.
  • Документ, що підтверджує мету і характер поїздки (наприклад, туристичний ваучер, сплачена бронь готелю, оригінал приватного запрошення та ін)
  • Довідки та виписки, які підтверджують, що у вас достатньо грошей для поїздки і повернення додому (наприклад, виписка з банківського рахунку, довідка про зарплату).
  • Анкета — її можна отримати в консульстві або завантажити з офіційного сайту консульства.
  • Фотографія — повинна відповідати вимогам даного консульства.

Майже завжди потрібні наступні документи.

  • Загальногромадянський паспорт і його ксерокопія.
  • Довідка з місця роботи.
  • Оригінал і ксерокопія страхового полісу на весь термін перебування.
  • Підтвердження бронювання квитків або копія квитків в обидві сторони.

Скільки часу чекати

Як правило, прийнявши документи, Консульство більш або менш гарантує отримання візи. Цей процес займає від 4 днів (Австрія) до місяця і більше (Голландія). В консульствах з тривалим розглядом запитів вам віддадуть внутрішній паспорт і призначать дату, коли вам прийти для отримання візи. Іноді навіть можна поцікавитися результатом розгляду запиту по телефону.

В’їзд в шенгенську зону

При в’їзді в шенгенську зону громадяни з країн, що не приєдналися до шенгенської угоди, зобов’язані пред’явити паспорт і візу. Крім того, вони повинні бути готові пред’явити документ, що дає підставу для поїздки (запрошення), а також довести, що розташовують достатніми фінансовими коштами для забезпечення себе на час поїздки.

У в’їзді може бути відмовлено у разі, якщо є підстави вважати, що в’їжджає представляє загрозу для безпеки, а також, якщо існують підозри, що дана особа може займатися злочинною діяльністю або проституцією.

У кожній країні — свої правила

Вважається, що громадяни Росії можуть без особливих проблем отримати шенгенську візу. Однак існує негласне обмеження на в’їзд у будь-яку країну молодих самотніх дівчат і жінок з Росії. Тому ви повинні заздалегідь дізнатися, як йдуть справи з в’їздом у країну, в якій планується зустріч з вашим віртуальним знайомим і при «несприятливої» інформації бути готові оперативно змінити наміри.

Я б не радила в усьому покладатися на нього, а з’ясувати все самостійно. Чоловіки іноді навіть не вірять, що громадяни Росії не можуть отримати візу в деякі країни. Для них це дико.

Перш за все, не варто особливо сподіватися отримати гостьову або туристичну візу в США і Канаду. Зрозуміло, випадки, коли візи дають, бувають, але це скоріше винятки, які лише підтверджують практику. Я просто не раджу втрачати час.

Якщо ви сумніваєтеся, чи дадуть вам шенгенську візу, можна відразу вибрати одну з країн, куди можна в’їхати без візи. Втім, зараз таких країн майже не залишилося. Але є країни, куди в’їзд спрощено. або куди можна отримати візу без проблем.

Правила оформлення віз в конкретні країни потрібно дізнаватися на сайтах посольств цих країн.

data-override-format=»true» data-page-url = «http://www.ladyfromrussia.com»>

Короткий опис статті: віза в німеччину

Требуется виза. Заходите!

Про шенгенських візах Країни — учасники Шенгенського договору 14 червня 1985 р. було підписано Шенгенську угоду, що передбачає поступове скасування прикордонного контролю на спільних кордонах між країнами-учасницями договору.

Також ви можете прочитати