Шенгенська віза: зразок заповнення візової анкети, Tochka.net

13.01.2016

Шенгенська віза: зразок заповнення візової анкети

Досить часто причиною відмови в шенгенській візі є некоректно заповнена анкета — про це вам скаже будь візовий офіцер. Тому travel.tochka.net вирішив підготувати зразок заповнення візової анкети.

Для прикладу розглянемо шенгенську візову анкету консульства Польщі — одного з самих популярних напрямків серед українських туристів.

Ми спеціально обрали анкету англійською мовою (хоча поляки пропонують і українську версію), щоб ви могли застосувати цю інструкцію і для інших країн Шенгену. Наприклад, у тих же іспанців візові формуляри лише англійською та іспанською мовами.

Єдине, зверніть увагу, зразок заповнення візової анкети актуальний тільки для туристичних шенгенських віз.

Отже, розберемо всю анкету по пунктах.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт № 1.

Surname (Family name) — тут вказуєте прізвище. Звертаємо вашу увагу, що вона повинна бути написана точно також, як і в закордонному паспорті.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт № 2.

Surname at birth (Former family name) — прізвище при народженні. Цей пункт заповнюєте лише в тому випадку, якщо змінювали прізвище (наприклад, після заміжжя).

Зразок заповнення візової анкети. Пункт № 3.

First name (Given name ) — ваше ім’я. Знову ж таки, саме так, як зазначено в закордонному паспорті.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №4.

Date of birth — дата народження. Зверніть увагу, що формат заповнення цього пункту завжди вказується в самій анкеті. Найчастіше це day-month-year (день-місяць-рік) у цифровому форматі. Приміром, 06-10-1988.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №5.

Place of birth — місце народження. Вказується місто, наприклад, Donetsk.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №6.

Country of birth — країна народження. Якщо ви народилися до 1991 року, коли Україна фактично була частиною СРСР, можна ставити чи Ukraine, або USSR — як саме уточнюйте у консульстві. Наприклад, консульство Німеччини вимагає вказувати USSR.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №7.

Current nationality — національність, точніше громадянство на даний момент. Просто ставите назва країни, наприклад, Ukraine. Якщо громадянство при народженні у вас було інше — вказує його також із позначкою Nationality at birth.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №8.

Sex — Пол. Потрібно поставити галочку або хрестик. Male — чоловіки, Female — жінки.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №9.

Marital status — Сімейне положення. Ставимо хрестик або галочку навпроти потрібного пункту: Single — самотній, Married — одружений/одружена, Divorced — розлучені, Вдови(er) — вдівець/вдова.

Шенгенська віза: зразок заповнення візової анкети, Tochka.net

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №10.

In the case of minors — це пункт заповнюється лише неповнолітніми. Потрібно написати прізвище, ім’я та громадянство особи, що має батьківські права або є офіційним опікуном. Якщо адреса цієї особи відрізняється від адреси заявника, його теж необхідно вказувати.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №11.

National identify number — в цьому пункті потрібно вказати свій ідентифікаційний код.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №12

Type of travel document — тут потрібно вибрати тип документа, з яким ви будете подорожувати. У 98% випадках для українських туристів це Ordinary passport — закордонний паспорт.

Для неповнолітніх у цьому пункті потрібно відзначати Other і дописати Child’s travel document. Для дітей також Other з позначкою Mother’sFather’s passport.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №13

Number of travel document — тут вам потрібно вказати серію та номер закордонного паспорта.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №14

Date of issue — дата видачі закордонного паспорта. Вказано на першій сторінці, навпаки date of issue.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №15

Valid until — дата закінчення дії закордонного паспорта. Вказано на першій сторінці, навпаки Valid until .

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №16

Issued by — ким виданий закордонний паспорт. Зверніть увагу, що тут потрібно вказати чотири цифри у вашому паспорті вони знаходяться навпроти Issued by.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №17

Applicants home address and e-mail address — вказуєте ваш домашню адресу та адресу електронної пошти (останнє не обов’язково). Звертаємо вашу увагу — адреса перекладати не треба, пишете транслітерацією. Наприклад, pr. Peremogy, 8, kv.22.

Графа поряд — Telephone number(s). Вказуєте свій мобільний і/або домашній номер телефону.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №18

Residence in a country other than the country of current nationality — громадяни України, які не мають подвійного громадянства, в цьому пункті ставлять галочку навпроти No.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №19

Current occupation — ваша професія на даний момент. Приміром, journalist, driver, doctor. Студенти ставлять student, приватні підприємці — self employed, офіційно безробітні — прочерк.

Не забувайте, що посада повинна бути ідентична тій, що вказана у вашій довідці з роботи.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №20

Employer and employer’s address and telephone number. For students name and address of educational establishment — назва компанії-роботодавця, її адреса, контактний телефон.

Студенти вказують назву навчального закладу, адреса і телефон деканату. Безробітні, природно, знову ставлять прочерк.

Шенгенська віза: зразок заповнення візової анкети, Tochka.net

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №21

Main purpose of the journey — буквально привід для подорожі. Ставите галочку напроти Tourism (повторимося, це інструкція для заповнення туристичної візової анкети).

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №22

Member state(s) of destination — в цьому пункті потрібно вказати всі країни Шенгену, на території яких ви будете перебувати під час своєї подорожі. Це не означає, що треба писати «будемо пролітати над Польщею». Але якщо у вас буде стиковка, скажімо, у Катовіце, і фактично Польща буде країною транзиту — її теж необхідно вказувати.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №23

Member state of first entry — країна в’їзду на територію Шенгенської зони. Потрібно вказувати саме ту країну, де ви вперше будете перетинати кордон Шенгенської зони.

Знову ж таки, якщо ви летите з Києва в Амстердам зі стикуванням у Мюнхені, то країною в’їзду на територію Шенгенської зони у вас буде Німеччина, паспорт проштампують вже там.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №24

Number of entries requested — вказуєте кількість перетинів Шенгенської зони.

Single entry — одноразова віза, Two entry — дворазова, Multiple entries — багаторазова.

Думаємо, не потрібно пояснювати, що мультивіза набагато зручніше, але для її отримання у вас повинна бути аргументація — авіаквитки, запрошення тощо. Якщо ж у вас, наприклад, куплені квитки Київ — Барселона — Київ, заброньований готель на 5 днів — ставте Single entry, на більше у вас підстав немає.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №25

Duration of intended stay or transit — підраховуєте і вказуєте загальна кількість днів у Шенгенській зоні. Майте на увазі, що день в’їзду та виїзду вважається окремо. Навіть якщо, приміром, ви прилетите в Краків 1 листопада в 23:00, а полетите назад у Київ 3 листопада о 00:30 — це фактично буде вважатися три дні.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №26

Schengen visa issued during the past three years — в цьому пункті потрібно вказати всі шенгенські візи, які ви отримували протягом останніх трьох років. Якщо вони були, ставите галочку напроти Yes і пишете країну і дати дії візи. Наприклад:

Portugal, from 15-07-2009 to 15-08-2009

Spain, from 24-03-2010 to 24-05-2010.

Якщо таких не було — ставите галочку напроти No.

Вказується Yes і терміни шенгенських віз, виданих за останні три роки. Візи країн, що не входять (або не входили на момент видачі візи в Шенгенську зону, не зазначаються. Якщо за останні три роки у заявника не було шенгенських віз, вказується No.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №27

Fingerprints collected previously for the purpose of applying for a Schengen visa — тут у вас цікавляться, чи здавали ви відбитки пальців для отримання шенгенської візи раніше?

Якщо немає (швидше за все, саме так) — ставите No.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №28

Entry permit for the final country of destination, where applicable — цей пункт заповнюють ті, кому потрібна транзитна віза. Для нашого випадку він неактуальний, ставите прочерк.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №29

Intended date of arrival in the Schengen area — запланована дата в’їзду на територію Шенгенської зони.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №30

Intended date of departure from the Schengen area — запланована дата виїзду з території Шенгенської зони.

Шенгенська віза: зразок заповнення візової анкети, Tochka.net

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №31

Surname and first name of the inviting person in the Member State. If not applicable, name of hotels or temporary accommodations in the Member State — ім’я та прізвище людини, яка вас запрошує. У випадку туристичної візи сюди вносите назва готелю (хостелу, орендованої квартири).

Якщо під час вашої подорожі ви будете зупинятися в декількох готелях, вказуєте їх усі.

Трохи нижче, у цьому ж пункті, є графа Address and e-mail person/hotel/temporary accommodation. Саме сюди вписуєте контакти готелю/готелів: адресу, електронну пошту.

Поруч у графі Telephone and telefax, відповідно, номер телефону та факсу зазначених вище готелів.

Якщо ви будете бронювати готелі на hotels.tochka.net. всі ці дані будуть вказані у вашому підтвердженні, яке прийде на e-mail.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №32

Name and address of inviting companyorganisation — назву компанії, яка запрошує заявника. До туристичній візі цей пункт не має відношення — ставимо прочерки у всіх графах.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №33

Cost of traveling and living during the applicant’s stay is covered — яким чином ви будете покривати витрати на свою подорож.

Тут вам пропонують вибрати з таких пунктів: покриваєте витрати самостійно (by the applicant himself/herself) або витрати покриває спонсор (by a sponsor).

Для туристичної візи часто обирають перший пункт by the applicant himself. Далі вам потрібно поставити галочки навпроти деяких з наступних пунктів:

— саѕ? (готівку) — ставите галочку в будь-якому випадку, оскільки готівка у вас повинні бути апріорі.

— traveller’s cheques — якщо ви купили дорожні чеки, ставите галочку напроти цього пункту (але не забудьте подати копії чеків в пакеті документів).

— credit card — ставите галочку, якщо у вас є кредитна картка, якою ви плануєте розплачуватися за кордоном.

— pre-paid accommodation — якщо ви заздалегідь сплатили ваш готель або апартаменти (навіть частково) і маєте підтвердження цього, ставите галочку.

— pre-paid transport — якщо у вашому пакеті документів подані викуплені авіа, ж/д квитки, ставите галочку.

Шенгенська віза: зразок заповнення візової анкети, Tochka.net

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №34

Personal data of the family member who is an EU, EEA or citizen CH — до туристичної візи цей пункт не має відношення, ставимо прочерк.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №35

Famila relationship with an EU, EEA or citizen CH — те ж саме, що і пункт №34.

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №36

Place and date — місто, де була заповнена анкета і дата. Приміром, Kiev 25-09-2011

Зразок заповнення візової анкети. Пункт №37

Signature — ваша підпис. За дитину розписується батько або опікун.

Шенгенська віза: зразок заповнення візової анкети, Tochka.net

Залишається додати, що візові анкети, як правило, можна безкоштовно скачати або ж заповнити on-line на сайті консульства або візового центру.

Про перспективи скасування шенгенських віз для українців читайте в статті: Україна без віз: що уряд пообіцяв Європі

Короткий опис статті: анкета для візи в польщу Інструкція для українських туристів, які подають документи на відкриття шенгенської візи. віза, поради туристам, Шенгенська віза, зразок заповнення візової анкети, як отримати візу, як отримати шенгенську візу

Требуется виза в Польшу. Заходите!

Шенгенська віза: зразок заповнення візової анкети Досить часто причиною відмови в шенгенській візі є некоректно заповнена анкета — про це вам скаже будь візовий офіцер. Тому travel.tochka.net вирішив підготувати зразок заповнення візової анкети.

Також ви можете прочитати