Що потрібно знати при поїздці до Польщі?. Статті. Публікації.

19.01.2016
Що потрібно знати при поїздці до Польщі?. Статті. Публікації. злотих євро

Що потрібно знати при поїздці до Польщі?
Всілякі варіанти лижного відпочинку в Татрах, Судетах і Бескидах очима «Простобанк Консалтинг».

Польща дивує не лише величної старовинною архітектурою Європи, забавним для вуха українця мовою і культурою жителів. Така велика кількість гірськолижних курортів з європейським сервісом українцям і не снилося.

Вибираємо курорт

найвідоміший для українців гірськолижний курорт Польщі – це Закопане. Більш 10 гірськолижних комплексів, до 50 підйомників, серед яких і крісельні канатні дороги, і поодинокі бугельні підйомники, доглянуті довгі і не дуже траси, як для професіоналів, так і для початківців, чудово розвинена інфраструктура і легкість в проїзді до курорту – ось далеко не повний перелік його достоїнств. Щоправда, популярність курорту призвела до того, що часто черги на підйомники занадто великі, а на популярних трасах катається занадто багато людей, що стає справжньою проблемою і для тих, хто тільки вчиться, та для професіоналів, які люблять кататися на великих швидкостях.

Ділить пальму першості за популярністю з Закопане курорт Щирк в Сілезькому Бескиді. Тут практично відсутні сильні вітри, характерні для Татр, а курорт лідирує за кількістю підйомників в Бескидах, і його особлива гордість – прекрасне обладнання спускових трас, а також чотири трампліна. Для любителів невеликих лижних центрів Сілезький Бескид пропонує та інші курорти – це Вісла з трьома головними добре підготовленими трасами, а також курорти з новими канатки по сусідству з містом Бєльско-Бяла: Шиндзельна і Клімчок. Популярні також Корбелюв у Живецькому Бескиді, де сніг лежить до травня, і Шклярська-Поремба в Судетах, яка приймає лижників до другої половини квітня. Січневими змаганнями за кубок Польщі по сноуборду відомий Карпач, а головний центр для лижників у Судетах – це Зеленець, де близько двадцяти підйомників.

Віза

Звичайно, найпростіший спосіб отримати візу – це скористатися послугами туристичної фірми. Але оскільки територіально Польща недалеко від України і туди ходять прямі поїзди та автобуси, так і на власному авто дістатися просто, то варіант фірми не завжди зручний і часто за візою логічніше звернутися самому.

В Україні всього п’ять консульств – у Києві, Харкові, Львові, Луцьку та Одесі. Візу видають строго по регіону – наприклад, якщо ви прописані в Харкові або Харківському регіоні, то в київському відділенні консульства у вас документи не приймуть.

Київське консульство працює з 8-30 до 15-00, але там стоять черги, починаючи з п’ятої ранку. Правда, перед святами людей особливо багато – і не тільки з-за того, що всі їдуть на курорт веселитися, а й тому що в кінці року всі оновлюють робочі та навчальні візи. У послепраздничное час черзі маленькі – наприклад, представнику редакції «Простобанк Консалтинг» рано вранці о пів на сьому пощастило зайняти чергу шістнадцятим.

Заявка на візу дорослої людини оплачується при подачі документів відразу після перевірки анкети співробітником консульства – 35 євро (65 євро для тих, хто не є громадянами України), без здачі, тому що її вам просто не дадуть – не передбачена, причому розраховуватися потрібно саме в євро, а не еквівалентом у гривні. Протягом 10 днів вам буде відомий відповідь консульства, а гроші, як і в консульствах інших країн, не повернуть, навіть якщо вам відмовлять у візі. Терміновий варіант розгляду заявки – три дні. Стоїть він у два рази дорожче (70 євро).

Для отримання візи потрібні такі документи. Заповнений формуляр – на вибір польською, російською або українською мовою (останні два варіанти повинні заповнюватися латиницею). Анкету можна роздрукувати прямо з сайту консульства вашого регіону. Зверніть увагу на те, що для отримання візи потрібно особливе, нестандартне фото — 3,5 на 4,5 см, щоб ваше обличчя займало 70-80% картки. Ще в консульство треба принести паспорт, його копію першої сторінки та всіх сторінок з попередніми польськими та шенгенськими візами, якщо у вас вони є. Потрібні і документи, що підтверджують наявність фінансових засобів, необхідних для подорожі – виписки з банківських рахунків, чеки, кредитні картки (банківські довідки про наявність коштів на картці). Причому спеціальні правила говорять, що у іноземця, в’їжджає в республіку на строк до трьох днів має бути не менше 300 злотих (73 євро*) на кожен день перебування або еквівалент цієї суми у валюті, а на строк понад трьох днів – не менше 100 злотих (24 євро) на кожен день.

Додатково вимагають від туристів ваучер або лист від польської туристичної фірми. яка підтвердить бронювання готелю з інформацією про термін бронювання, з прізвищами та іменами туристів, адреса і телефон готелю, інформація про розмір здійсненої оплати, яку бажано внести повністю. У випадку бронювання через інтернет потрібна інформація про гарантії оплати кредитною карткою. Також потрібна довідка з місця роботи на фірмовому бланку, з зазначенням посади, стажу роботи та розміру заробітної плати, а для підприємців – довідка про сплату податків та копії реєстраційних документів. Ще один важливий момент – вам не дадуть візу, якщо ви не застраховані.

Страховка

Про необхідність застрахуватися перед поїздкою до Польщі говорить той факт, що виклик швидкої допомоги для тих, хто незастрахована, коштує 100 злотих (24 євро). До того ж жодне серйозне ліки аж до аспірину, не кажучи вже про антибіотики, купити без рецепта лікаря неможливо, а рецепт теж коштує грошей, якщо ви не застраховані. Обов’язкова умова отримання польської візи – це страховий поліс з покриттям 30 000 євро, дійсний на протязі дії візи і протягом запланованого періоду перебування в країні. Як правило, вартість страховки близько п’яти євро.

Не всякий поліс підійде для подачі документів – на сайті консульства список страхових компаній, яким консульство довіряє. На щастя, в списку не три-чотири СК, як у банках, а дев’яносто. Щоб недалеко ходити, страховий поліс заповзятливі агенти пропонують купити прямо під консульством. Для заявки на візу просять зробити копію. Якщо ви їдете в Польщу самостійно і самі можете проконтролювати умови покриття полісу, поставтеся до цього з максимальною увагою, особливо якщо їдете кататися на лижах. Зверніть увагу і на способи оплати – чи вас у разі чого лікувати за пред’явлення поліса або ви повинні заплатити за лікування самостійно, а по поверненню страхова фірма відшкодовує витрати.

Дорога

До Польщі ходять автобуси і поїзди. Ваш варіант залежить від курорту, який ви виберете. Наприклад, можна дістатися на поїзді з Києва до Кракова, а звідти — до Закопане автобусом або поїздом.

В самій республіці проїзд не з дешевих. Наприклад, маршрутка між двома містами, розташованими на відстані близько 280 кілометрів коштує 35 злотих (8,45 євро). Для тих, хто їде своїм ходом, повідомляємо, що бензин у Польщі на одній з найпопулярніших заправних станцій в кінці грудня коштував: 3,50 злотих (0,8 євро) – Е-95, 3,70 злотих (0,9 євро) – Е-98, а газ – 2,30 злотих (0,5 євро) за літр. Тому вирішуйте самі, чи має сенс їхати на автомобілі або автобусі. Як правило, найбільш студентський варіант – це поїздка зі Львова на автобусі до того міста, до якого зручніше, або безпосередньо до вашого курорту – можна орієнтуватися на загальну суму близько 75 євро. Літаки не літають навіть до самого великого курорту Польщі – до Закопане – там немає аеропорту.

Проживання

За кожну добу відпочинку в Польщі вам доведеться заплатити курортний збір 1,5 злотих (0,4 євро) – платежі приймає рецепція готелю, де ви зупинилися. Готелі на курортах Щирк та Карпач дешевше, ніж в Закопане.

Ціна на готель в Польщі залежить від її виду. близькість до центру і ступеня комфорту. Наприклад, приватні пансіонати, в яких часто до шести кімнат, популярні серед лижників-поляків, можуть бути з зручностями в номері або тільки на поверсі і так далі. Традиційний варіант польського пансіонату – це маленький будиночок на три-чотири поверхи з кількома кімнатами на одному поверсі.

Студентський варіант проживання – це напівпансіон за ціною від 14 євро, в яку входить поселення в кімнати на 4-6 осіб, ванна та душ на поверсі. Номер на 2-4 людини з душем і телевізором обійдеться приблизно до 25 євро з напівпансіоном. Дуже вигідно з точки зору економії взяти готель зі своїм харчуванням. Більш вигідним варіантом може бути лише приватна квартира з кухнею, де можна самостійно приготувати їжу.

Харчування

Раніше цифри цін у польських супермаркетах на всіх продуктах виглядали практично так само, як і в українських, тільки були в злотих. Сьогодні вони стали менш доступні, ніж у нас, особливо після девальвації гривні. Наприклад, м’ясні вироби в Польщі дешевше, а десяток яєць взагалі коштує 3 злотих (0,7 євро). Хліб коштує 2 злотих, а якщо він по-особливому випечено, з родзинками та горішками 3 злотих (0,7 євро). Кілограм простого сиру – близько 30 злотих (7,3 євро), шоколадка – 4 злотих (майже 1 євро).

Спиртне нести в руках на вулиці, навіть якщо пляшка запечатана, не можна. Що стосується цін, то за 20 злотих (4,8 євро) в польському місті ви зможете придбати півлітра французького вина, а літр звичайного вермуту буде коштувати близько 15 злотих (3,6 євро) за літр. Пиво продають за ціною 3-4 злотих. Взагалі, ціни для населення в республіці настільки доступні, що для людей, які живуть не в столиці, з середнім достатком 1300 злотих (314 євро) на місяць лосось на обід рідкістю не є.

Інфраструктура в Польщі розвинена дуже добре. Наприклад, у Закопане 12 установ одних ресторанів, 30 установ, іменованих корчмою, і більше 30 барів, їдалень, піцерій. Вартість харчування, природно, залежить від класу кафе чи ресторану. Повноцінний гарячий сніданок коштує в середньому від 3 євро, а обід – від 10 євро. Вечеря в ресторані національної кухні з польськими народними спиртними напоями коштуватиме в середньому 20 євро. Економний вечеря в скромному кафе коштуватиме не більше 6 євро.

Всякі приємні витрати

В інших витратах можна орієнтуватися на такі ціни. Прокат спорядження – черевики і лижі — в середньому 4 євро, але в разі прокату на кілька днів – можуть бути знижки до 30%. Маршрутка до підйомника може коштувати 1 євро. Інструктор навчає початківців кататися за 15 євро за годину, або 60 євро в день. Якщо ваше проживання не входить басейн і сауна пансіону, то таке задоволення буде коштувати орієнтовно близько 1,5 євро за годину в басейні і близько 5 євро на годину в сауні.

В будь-якому випадку, який курорт і які розваги ви б не вибрали, пам’ятайте. хороший відпочинок – це добре підготовлений відпочинок. І приємного вам катання!

* Курс валют наведено на 05.01.2009, 4,14 злотих за 1 євро.

Стаття підготовлена за підтримки компанії «Буровики» — доступна вартість геологічних вишукувань в Москві і Підмосков’ї.

Короткий опис статті: поїздка в польщу самостійно Простобанк Консалтинг — перша в Україні компанія, яка проводить професійні маркетингові дослідження ринку банківських послуг, публікуючи їх результати на власних проектах, з метою підвищення рівня доступності та прозорості фінансових продуктів для українців

Требуется виза в Польшу. Заходите!

Що потрібно знати при поїздці до Польщі? Всілякі варіанти лижного відпочинку в Татрах, Судетах і Бескидах очима Простобанк Консалтинг. Польща дивує не лише величної старовинною архітектурою Європи, забавним для вуха українця мовою і культурою жителів.

Що потрібно знати при поїздці до Польщі?. Статті. Публікації. злотих євро

Також ви можете прочитати