Види шенгенських віз

13.01.2016
Види шенгенських віз дають право

Види віз

За кількістю разів дії візи поділяються на одноразові, дворазові або багаторазові.

За принципом дії візи бувають:

  • «аеропортові» (категорія «А») — що дають право перебувати в межах транзитної території аеропорту (тобто без права виходу за її межі)
  • «транзитні» (категорія «В») – дають право транзитного проїзду по території країни (при цьому кількість днів перебування в країні – не більше 5 днів)
  • «туристичні» (категорія «C») — що дають право перебувати в країні протягом певного терміну, і здійснювати поїздки по всій території шенгенської зони
  • «національні» (категорія «D») – довгострокова віза, що дає право перебувати тільки на території країни, і право транзитного проїзду по території інших країн Євросоюзу.

Існують також «екзотичні» види віз:

  • FTD і FRTD – спрощена транзитна віза, яка видається тільки для транзиту між основною територією Росії і Калінінградською областю. З такою візою дозволений тільки транзит через території увійшли в шенгенську зону з анклаву в Росію і назад. (Траса транзиту вибирається мінімальної, тобто ви не можете проїхати з Брянська в Калінінград через Берлін чи Варшаву.)
  • LTV (Limited territorial validity visa) — зазвичай короткострокова віза, роздільна відвідування тільки країну, посольство корою її видала (тобто без права транзиту по території інших країн шенгенської зони).

У свою чергу туристичні візи поділяються на:

  • C1 – дозволяє в’їзд на термін до 30 днів,
  • С2 – на термін від 31 до 90 днів,
  • С3 – багаторазовий в’їзд і перебування на термін до 90 днів (зазвичай діє 1 рік)
  • С4 – те ж саме, що С3, тільки може видаватися на термін до 5 років.

Зверніть увагу, що у візи є як термін дії, так і термін перебування в країні!

Наприклад, вам видана дворазова віза на термін перебування до 14 днів, та термін дії з 1 травня 2008 року до 30 квітня 2009 року.

Це означає, що в період її дії ви можете в’їхати в шенгенську зону і пробути там сумарно не більше 14 днів. Припустимо з 1 по 8 травня 2008 року і з 30 грудня до 3 січня 2009.

Зверніть увагу, що вважається сумарний термін перебування в шенгенській зоні.

Наприклад, якщо у вас французька віза на 14 днів ви їдете на поїзді Москва-Париж. Тоді в’їхавши на територію Польщі 1 травня, і доїхавши до Парижа 3 травня, ви повинні виїхати не пізніше 12 травня, що б не пізніше 14 травня покинути шенгенську зону.

Короткий опис статті: шенгенська віза на 1 рік Категорії шенгенських віз: аеропортові, транзитні, туристичсекие і т. п. Розподіл за термінами перебування, і за кількістю в’їздів

Требуется бизнес виза. Заходите!

Види віз За кількістю разів дії візи поділяються на одноразові, дворазові або багаторазові. За принципом дії візи бувають: «аеропортові» (категорія «А») — що дають право перебувати в межах транзитної території аеропорту (тобто без права виходу за її межі)

Види шенгенських віз дають право

Також ви можете прочитати