Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста, Tochka.

31.12.2015

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста

Можлива відмова в шенгенській візі — один із головних стримуючих факторів для подорожей по Європі.

Це й не дивно, адже випадки, коли план поїздки разом з квитками і бронюванням готелів летів у смітник через рішення консула — не рідкість.

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста, Tochka.

Тому ми вирішили підготувати статтю, де туристи змогли б знайти відповіді на найпоширеніші питання: «що робити, якщо ви отримали відмову в шенгенській візі?», «які причини відмови в шенгенській візі?», «як виглядає відмова в шенгенській візі?», «яка процедура оформлення шенгенської візи після відмови?».

Також візьмемо на себе сміливість розвіяти поширені міфи, які немов бур’яни поросли на словосполученні «відмова в шенгенській візі». Почнемо з першого.

Відмова в шенгенській візі — розвіюємо міфи

Відмова в шенгенській візі. Міф №1 . Щоб отримати візу після відмови, треба звернутися у той же посольство. Зверніться в інше — точно знову вліплять неприємний штамп.

Як кажуть в народі — марення сивої кобили. Запам’ятайте: навіть на наступний день після того, як у вашому паспорті з’явився відмова в шенгенській візі, ви сміливо можете подавати документи в консульство іншої країни. Головне, щоб ваші документи і мета поїздки відповідали всім вимогам.

Пояснимо на прикладі: ви запланували двотижневу поїздку в Польщу та Італію, в якій 5 днів ви проведете на території першої країни, а решта на території іншої.

Звичайно, в такому разі, згідно з правилами Шенгенської зони, вам потрібно подавати документи на візу саме у консульство Італії.

Однак, якщо італійці поставлять вам відмову, ви можете трохи змінити маршрут, залишивши більше днів для Польщі, і подавати документи в консульство цієї країни (яке є більш лояльним).

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста, Tochka.

У посольстві Польщі подадуть запит до італійцям, щоб дізнатися причини вашої відмови, однак якщо всі ваші документи будуть в порядку, всі причини поїздки за кордон роз’яснено, аргументи ваших чистих намірів надані, ніякої причини знову поставити відмова немає.

Відмова в шенгенській візі. Міф №2. Якщо ви отримали відмову в шенгенській візі, то краще поміняти паспорт або попросити заклеїти зверху єгипетської або турецької візою.

Не варто думати, що в посольстві працюють люди дурніші за вас. Хоча іноді через некомпетентність деяких співробітників, особливо у візових центрах, так дійсно може здатися.

Візовий офіцер перевіряє кожного претендента на візу по системі Schengen information system і бачить, були у вас відмови чи ні.

на Інший номер паспорта тут не грає ролі, тому краще не намагайтеся подолати проблему хибними шляхами.

Відмова в шенгенській візі. Міф №3. Якщо ви отримали відмову в шенгенській візі, то не можете звертатися до посольства для отримання нової візи протягом трьох місяців, року і так далі.

насправді ніхто вам не забороняє звернутися в посольство для отримання нової візи, хоч і на наступний день.

Винятки можуть бути пов’язані з типами відмови, іноді можуть заборонити в’їзд в Шенгенську зону на конкретний період. Проте зазвичай відмова в шенгенській візі — це тільки червоне світло на шляху реалізації однієї конкретної поїздки.

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста, Tochka.

Відмова в шенгенській візі — типи відмов

За новими правилами Візового кодексу з 2011 року посольство зобов’язане пояснювати причини відмови у візах, а у туристів з’явилося право на оскарження консульських рішень.

Перш за все розберіться, який тип відмови ви отримали, і вже відповідно до цього приймайте рішення. На штампі відмови будуть зображені букви A, B, C, D, які означають тип візи, і цифри: 1 — відмова у візі, 2 — співбесіду, 3 — донесення документів, 4 — безстроковий відмова в шенгенській візі.

найпоширеніший відмова у візі C1 — відмова в одноразовій туристичній візі. Як правило, причини відмови у таких випадках — незначні, але ви викликали підозри у співробітників посольства.

Можливо, неправильно заповнили документи або не надали всіх необхідних даних.

Другий по популярності штамп С2 свідчить про те, що вам потрібно з’явитися на співбесіду для уточнення анкетних даних. Вам потрібно грамотно і правдиво відповідати на запитання, які поставить візовий офіцер.

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста, Tochka.

Якщо у вас стоїть штамп С2, але на співбесіду вас не викликали, швидше за все, не підтвердилася ваша авіабронь або бронь готелю.

В такому випадку ви маєте право переподати документи на отримання візи через два тижні. Зазвичай візу наклеюють зверху на цей штамп.

Якщо ви отримали відмову в шенгенській візі у вигляді штампа С3. це означає, що є питання до ваших документів. Тобто в посольство необхідно пред’явити якісь додаткові документи.

Посольства більшості країн додають лист з поясненням причин та розширеним списком необхідних документів. Якщо такого немає, то вимагайте відповіді, у чому причина відмови і що потрібно донести.

Штамп з буквою В (В1, В2, В3) означає, що вам відмовили в транзитній візі.

Штампи А1, А2, А3 свідчать про те, що ви не надали необхідні документи, які просило посольство, або не прийшли на співбесіду, яка вам призначали.

Штамп з літерами та цифрою 4 (А4, В4, С4, D4) означає безстроковий відмову на в’їзд в Шенгенську зону. Досить рідкісний відмова видається у випадках серйозних порушень на території Шенгенської угоди.

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста, Tochka.

Відмова в шенгенській візі — варіанти вирішення проблеми

У кожного туриста, в паспорті якого з’явився відмова в шенгенській візі, є два варіанти дій: подавати документи ще раз, додавши додаткові підтвердження ваших намірів, чи подавати апеляцію.

На другому варіанті ми зупинимося окремо, зауважимо тільки, що йти по цьому шляху сенс тільки тоді, коли ваша поїздка вже «згоріла», але дуже хочеться добитися справедливості.

Якщо ви отримали відмову, однак до поїздки залишається тиждень-два — пробуйте ще раз! Проаналізуйте, у чому причина відмови, і подавайте новий пакет документів.

Обов’язково ознайомтеся з наступними матеріалами, щоб правильно оформити документи:

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста, Tochka.

за Причиною відмови можуть бути неоплачені дорожні штрафи. В ідеалі ви повинні все оплатити відразу на місці, однак якщо цього не зробили, зв’яжіться з дорожнім департаментом країни і попросіть надіслати реквізити, щоб погасити штраф.

Якщо вас запідозрили в намірі емігрувати — заново зберіть документи, вказавши максимум причин того, що ви повернетеся в Україну.

Свідоцтво про шлюб, документи про володіння нерухомістю, будинком, автомобілем, бізнесом і т. д. Покажіть, що вас об’єднують міцні узи з рідною землею.

Розібравшись з усіма штрафами, причинами відмови і документами, подавайте на візу ще раз.

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста, Tochka.

Відмова в шенгенській візі — апеляція

Зазвичай протягом одного-двох місяців з дати отримання відмови ви можете оскаржити відмову у візі. Заяву потрібно написати за зразком в посольстві або турфірмі, яка відправляла ваші документи на візу.

До заяви прикладіть абсолютно всі документи, які доводять вашу правоту. Якщо справа вирішиться на вашу користь, штамп, який вказує на відмову у візі, «погашений», або його заклеять візою.

У різних країнах апеляція подається в різних формах і спрямовується в різні структури. Процедура подачі апеляції повинна бути вказана в листі, що прийшов з паспортом.

Наведемо приклади найпопулярніших країн серед українських туристів.

Італія. Відмова буде виданий вам в письмовому вигляді мовою заявника. З дня отримання відмови є два місяці, щоб подати апеляцію до Адміністративного суду Лаціо.

Іспанія. Заявник повинен подати апеляцію протягом місяця в іспанське консульство.

Франція. Апеляція подається протягом 2 місяців в спеціальну комісію. Якщо комісія відхилила апеляцію, подавайте клопотання до Державної Ради не пізніше двох місяців після рішення Комісії.

Німеччина. Заявник подає клопотання в консульство про перегляд рішення про відмову. Якщо знову отримав відмову, то апеляція подається протягом місяця з дня відмови в адміністративний суд, який знаходиться в Берліні.

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста, Tochka.

Корисні посилання :

Про перспективи скасування шенгенських віз для українців читайте в статті: Україна без віз: що уряд пообіцяв Європі

Цікава інформація:

Короткий опис статті: посольство польщі в києві travel.tochka.net розповість, що робити у разі відмови у відкритті шенгенської візи. поради, віза, Шенгенська віза, мандрівники, як отримати шенгенську візу

Требуется виза в Польшу. Заходите!

Відмова в шенгенській візі: причини, наслідки та дії туриста Можлива відмова в шенгенській візі — один із головних стримуючих факторів для подорожей по Європі. Це й не дивно, адже випадки, коли план поїздки разом з квитками і бронюванням готелів летів у смітник через рішення консула — не рідкість.

Також ви можете прочитати