Віза в Польщу самостійно: анкета, вимоги до фото і список документів

27.01.2016

Огляд процедури отримання візи для відвідин Польщі

Відвідати Польщу можна тільки по візі. Правило діє для всіх громадян колишніх союзних республік, у тому числі українців і білорусів. Віза для відвідин Польщі буває двох типів: національна і шенгенська, так як країна входить в зону договору. Отримати ці дозволи можна самостійно.

В’їзд по шенгенській візі

Зразок заповнення анкети для оформлення візи

Документи для оформлення туристичної візи самостійно:

  • анкета, цілком заповнена та підписана. Завантажити анкету можна тут: анкета для оформлення візи ;
  • закордонний паспорт, дійсний ще три місяці після завершення подорожі; обов’язкова наявність хоча б двох вільних аркушів (щоб поставити шенген);
  • кольорове фото;
  • документ про сплачене місце проживання: бронь готелю із зазначенням його адреси, ПІБ в’їжджає, підписом керівника, печаткою;
  • оплачені проїзні документи: авіа — або залізничні квитки (бронь), автомобільні документи при подорожі через польську територію на машині;
  • оплачена медична страховка як мінімум на 30 тис. євро;
  • документи щодо фінансової можливості здійснити поїздку: банківські виписки, кредитки, чеки банкомату. На кожен день перебування потрібно запланувати приблизно сто злотих;
  • офіційна довідка з роботи про розмір зарплати;
  • індивідуальні підприємці пред’являють свідоцтво про реєстрацію, ІПН.

Дитяча віза

Візові документи для оформлення дитячої візи в Польщу не відрізняється від дорослого: заява, анкета, квитки, бронювання готелів та квитків. Однак потрібно буде докласти свідоцтво про народження, копію громадянського паспорта батьків, довідки з навчального закладу.

Якщо один з батьків залишається вдома, від другого повинна бути отримана довіреність та копія його паспорту. Відсутність довіреності потрібно пояснити документально.

В’їзд за запрошенням

Віза в Польщу самостійно: анкета, вимоги до фото і список документів
За наявності офіційного запрошення його потрібно докласти замість готельної броні. Запрошуюча сторона повинна самостійно зареєструвати папір у співробітників відповідного управління в Польщі.

Для в’їзду до близьким родичам або друзям потрібно оформити відповідні документи, насамперед, запрошення, завірити у нотаріуса. Лист має містити всю інформацію: імена, ступінь споріднення, передбачуваний термін і точну адресу перебування, відомості про спонсора поїздки.

Треба докласти копію громадянського паспорта запрошує або його дозвіл на проживання. Після в’їзду обов’язкова реєстрація не пізніше двох діб з моменту прибуття.

Транзит

Безвізовий в’їзд транзитом можливий, якщо стикування рейсів здійснюється за добу (не більше 24 годин), а пасажир весь цей час перебуває на території транзитної зони. Квиток і візове дозвіл на в’їзд в країну кінцевого прибуття потрібно мати обов’язково.

Якщо зазначені вище умови не дотримані, потрібно отримати транзитну візу. Документи ті ж, що на звичайний шенген: анкета, бронь квитків і готелю, страховка, знадобиться документальне підтвердження мети в’їзду, яке замінює бронь готелю.

Шопінг-віза

Віза в Польщу самостійно: анкета, вимоги до фото і список документів
Великою популярністю користується так звана шопінг-віза – дозвіл на в’їзд за покупками. Вона дозволяє в’їжджати на польську територію цілий рік: по три місяці в кожному півріччі. Після первинного в’їзду в Польщу по даній візі можна подорожувати по всіх країнах, які охоплює шенген.

Якість і сервіс – ось що змушує приїжджати за покупками іноземців з прикордонних територій. Відкриття малого прикордонного руху багаторазово підвищило інтерес до польської продукції і товарів.

Спочатку можна відкрити одноразове шопінг-дозвіл. Потім має сенс подати заяву на відкриття багаторазової візи для безперешкодного в’їзду за покупками.

Правом отримання візи за покупками користуються не тільки росіяни. Воно працює у відношенні білорусів будь-якого віку і роду занять.

Отримання такої візи вимагає мінімуму документів. Потрібно подати анкету та заяву, вказавши метою отримання в’їзд на територію країни за покупками. Додати копію паспорта, колишній шенген, фото, діючу страховку, сплатити консульський збір. Для білорусів при оформленні мультивізи за покупками треба докласти документи VAT або наявні чеки Tax Free.

В’їзд за національною візою

Національна віза в Польщу передбачає довготривале проживання на польській території незалежно від кількості в’їздів. Термін її дії – півроку. Мети в’їзду повинні бути вказані при запиті: навчання, працевлаштування, возз’єднання сім’ї. Для кожного випадку повинні бути представлені пояснювальні документи.

Якщо робиться робоча віза в Польщу, знадобиться запрошення від роботодавця. Він повинен звернутися в Воєводське бюро праці, щоб отримати попередній дозвіл на офіційне працевлаштування іноземного громадянина. Далі може бути оформлена робоча віза в Польщу. Після того, як заявник перетне польський кордон, його чекає обов’язкова реєстрація.

Отримати таку візу можуть не всі бажаючі, що залежить від попиту на робочі місця всередині самої країни. Однак для жителів країн СНД, у тому числі українців і білорусів, знайти вільні вакансії самостійно можна. Заздалегідь не можна сказати, скільки часу піде на оформлення робочого дозволу.

Терміни і вартість

Документи приймають співробітники консульського відділу посольства країни, генеральних консульств, візових центрів, акредитованих туристичних фірм. Потрібна попередня реєстрація на сайті офіційних держорганів.

Дозвіл оформляється від п’яти до десяти діб, якщо є документи, що підтверджують терміновість, можна розраховувати на більш короткий термін. Від виду візи, термінів виготовлення залежить, скільки доведеться заплатити. За шенген короткостроковий категорії З стягується 35 євро, термінове дозвіл коштує 70 євро. Довга віза категорії D дорожче вона коштує 60 євро.

Позбавлені від консульського збору діти віком до шести років, найближчі родичі громадян ЄС, учасники груп в області культурного, наукового, освітнього, спортивного обміну, інваліди, студенти, які виїжджають для навчання або стажування. Польська візова дозвіл можна отримати досить легко, що підвищує інтерес до країни з боку іноземних туристів.

Короткий опис статті: анкета для візи в польщу Аби потрапити на територію Польщі, потрібно оформити візу в Польщу. Існує два типи віз: шенгенська і національна. Середня вартість візи становить 4000 рублів. віза польща самостійно реєстрація анкета документ

Требуется виза в Польшу. Заходите!

Огляд процедури отримання візи для відвідин Польщі Відвідати Польщу можна тільки по візі. Правило діє для всіх громадян колишніх союзних республік, у тому числі українців і білорусів. Віза для відвідин Польщі буває двох типів: національна і шенгенська, так як країна входить в зону договору.

Також ви можете прочитати