ВО, Питання і відповіді

14.12.2015
ВО, Питання і відповіді іноземних студентів

У — Запитання та відповіді

Вашій увазі відповіді на найбільш часті питання і щодо освіту в різних країнах світу.

Освіта в Польщі

Ніж для іноземців відрізняється навчання в державних і приватних внз Польщі?

У Польщі існує величезна кількість як державних, так і приватних вищих навчальних закладів, які конкурують між собою. Для іноземних студентів навчання в державних вузах Польщі або дуже дороге, або неможливо (в деякі державні вузи приймаються тільки громадяни Польщі, які досконало володіють польською мовою).

Вартість навчання в приватних вузах Польщі досить низька (від 1000 євро в рік), порівнянна з приватними вузами України, Росії, Грузії, Казахстану та деяких інших країн СНД.

Я б хотів навчатися в Польщі англійською мовою. Добре знаю англійську, але у мене немає документа, що підтверджує це. Як мені вчинити в цьому випадку?

Так як у Вас немає міжнародного сертифікату, що підтверджує знання англійської мови, то Вам необхідно буде пройти внутрішнє тестування вузу з англійської мови і показати результат – знання мови на рівні не менше B2 (згідно Загальноєвропейської компетенції володіння іноземною мовою – CEFR).

Якщо тестування показало недостатній рівень володіння англійською мовою, вузи можуть запропонувати Вам пройти курс навчання мови при вузі перед початком занять.

чи Можу я отримати знижки на навчання у вузах Польщі?

Для заохочення своїх студентів з високим рівнем успішності, вузи пропонують знижки на навчання та проводять різноманітні конкурси. Так, на даний момент Lazarski University надає знижки студентам за результатами першого (для студентів-другокурсників) або попереднього року навчання. SWPS надає своїм студентам право на отримання гранту на навчання в одному з партнерських внз (Marshal University, University of Charleston (USA)) впродовж одного академічного семестру. Сума стипендії складає 5000 євро.

чи Потрібно перекладати документи на польську мову, якщо я поступаю на англомовну програму в внз Польщі?

Так, потрібно. Документи необхідно переводити і на англійську, і на польську мову. Якісні переклади та оформлення документів для отримання запрошення з вузу забезпечать фахівці нашої компанії.

чи Можна оплатити навчання у вузі по приїзду в Польщу?

Навчання у вузі сплачується до приїзду в Польщу з кількох причин:

  квитанція, що підтверджує оплату за навчання у польському виші, є одним з основних документів при подачі документів на студентську візу. Даний документ підтверджує Ваші серйозні наміри щодо отримання освіти у Польщі; навчання повинно бути сплачено також для того, щоб вуз вислав Вам запрошення, яке необхідно надати в посольство Польщі (також один з основних документів для подачі на візу).

Мені ще не виповнилося 18 років. Чи повинні батьки надати додаткові документи в польський вуз або посольство?

Студенти, котрим не виповнилося 18 років, повинні приїхати до Польщі в супроводі щонайменше одного з батьків, щоб оформити довіреність у нотаріуса на опікуна – співробітника вузу, а також відкрити банківський рахунок, яким студент надалі зможе користуватися.

У разі, якщо дитина приїжджає до Польщі з одним з батьків, а другий батько не позбавлений батьківських прав, потрібно мати при собі дозвіл на виїзд дитини від другого батька.

Що необхідно для продовження студентської візи до Польщі і отримання карти тимчасового проживання?

Карта побуту (тимчасового проживання) видається іноземному студенту, який навчається в польському вузі, на один рік. З цим документом Ви можете вільно переміщатися по країнах Європейського союзу. Співробітники спеціального відділу при вузі проконсультують Вас по процедурі оформлення карти побуту і допоможуть в її оформленні.

В якій країні оформляється довідка про стан здоров’я для вступу в польський вуз?

Медичну довідку найпростіше оформити до приїзду в Польщу на батьківщині — так процедура потребуватиме мінімум часових і фінансових витрат. Дана довідка оформляється в поліклініці за місцем проживання (уточніть, що Вам потрібна довідка для виїзду за кордон).

В якій країні краще купувати медичну страховку для використання в Польщі? Яка її вартість?

Медична страховка отримується до подачі на студентську візу, так як поліс медичного страхування на весь період, на який запитується віза, є обов’язковим документом. Вартість страховки (на 180 днів) для громадян України становить близько 400 гривень.

Освіта в Канаді

Можна вступити в канадський університет або коледж відразу після закінчення середньої школи в СНД?

Так, це можливо, в залежності від успішності і знання англійської мови вибирається програма надходження в канадські навчальні заклади. Це може бути дипломна або бакалаврська програма.

Можна вступити до магістратури в Канаді після отримання диплома бакалавра в СНД?

Так, можливо, вступ на магістратуру після отримання бакалавра на Україні, але необхідно враховувати спеціалізацію, отриману на Україні, успішність і знання англійської мови. Канадські внз найчастіше приймають іноземних студентів на програми Post-Baccalaureate Diplomas. Це післядипломні програми на 1 — 2 року, які дають можливість отримати додаткову освіту, після чого залишитися жити і працювати в Канаді.

Потрібно для отримання студентської візи проходити співбесіду в посольстві Канади в Києві?

Всі студенти, які їдуть на навчання в Канаду, повинні пройти співбесіду в посольстві Канади в Києві.

Необхідно проходити медичний огляд для отримання студентської візи в Канаду?

Всі студенти, які їдуть на навчання в Канаду на термін більш ніж 3 місяця повинні пройти медичний огляд у центрі МОМ у Києві. Вартість огляду близько 120 дол.

Скільки коштує навчання в канадському університеті або коледжі?

Вартість навчання для іноземних студентів від 8000 до 15 000 CAD в рік на бакалаврських та післядипломних програмах в коледжах чи інститутах і від 16000 до 30000 CAD на магістерських програмах в університетах.

Які варіанти проживання в Канаді існують для іноземних студентів?

Як правило, коледжі та університети Канади пропонують іноземним студентам кілька варіантів проживання:

— студентські резиденції;

— в сім’ї з окремою кімнатою і харчуванням.

Можливо проживання в апартаментах або оренда квартири (самостійно або спільно з декількома студентами).

Можуть іноземні студенти працювати під час навчання в Канаді?

У квітні 2006 року міністерство громадянства та імміграції Канади дозволив іноземним студентам працювати в Канаді в період навчання на академічних програмах. На момент подачі заяви на отримання дозволу на роботу, студент повинен відучитися на денному відділенні схвалених навчальних закладів (як правило державні і напівдержавні університети і университетсткие коледжі) не менше 6 місяців і після цього, за умови успішного навчання, студенту дозволено підробляти на кампусі вузу.

чи Може іноземний студент отримати стипендію в Канаді?

Коледжі, приватні школи, як правило, не пропонують стипендії іноземним студентам. У деяких канадських університетах передбачені стипендії на конкурсній основі для іноземних студентів, що показують видатні результати. Розмір присуджуються сум у цьому разі не покриває лише частину витрат студента на навчання і проживання.

Освіта в Чехії

Який рівень життя в Чехії?

Чехія — одна з небагатьох країн, яка за короткий час змогла створити сильну та стабільну економіку. У травні 2004 р. Чехія увійшла в Європейський Союз. Це означає, що рівень життя автоматично піднімається до європейських стандартів. На проживання та харчування Вам достатньо буде від 200 до 400 € на місяць.

За якими спеціальностями найбільш ймовірно влаштується в Чехії після отримання диплому?

В даний момент відчувається гостра нестача IT — фахівців, медичних працівників. Нескладно влаштуватися фахівців з туристичного напрямку, так як Чехія є туристичною країною. Затребувані економісти.

Яку освіту потрібно для вступу до вузів Чехії?

Чехія — одна з небагатьох європейських країн, в яких визнається середня освіта. Таким чином, випускники шкіл, технікумів, ПТУ можуть відразу вступати до вузів Чехії без попередньої підготовки на курсах (на відміну від Німеччини та Австрії).

Які вимоги до оформлення документів у вузах Чехії?

Для вступу до ВУЗУ в Чехії, атестат повинен пройти нострифікацію, тобто згода офіційних органів на наявність законної сили цих документів на території Чехії.

Громадянам Білорусі і України для нострифікації атестата необхідно оформити копію довідки про атестацію школи і довідку про кількість годин з усіх предметів, вивчених за останні 3 роки в школі, для нострифікації диплома достатньо надати сам диплом і його програму.

чи Існують вікові обмеження при вступі в чеські вузи?

При вступі в чеські вузи вікових обмежень немає. Однак при отриманні візи у студентів старше 30 років можуть виникнути проблеми. Тому «дорослі» студенти повинні поставитися до підготовки документів на візу більш ретельно і довести в посольстві свої наміри навчатися у вузі.

Я б хотів отримати медичну освіту в Чехії. Зараз я вчуся на другому курсі медінституту. Чи можу я перевестися в медінститут в Чехії?

Перевестися немає. Можна поступити. Однак для іноземних абітурієнтів вступити на такі факультети як медицина, право, філософія, архітектура дуже складно. Ці спеціальності обмежені по набору для іноземних студентів. Вимоги вузу дуже високі. Але Ви можете отримати вищу медичну освіту в своїй країні і потім підтвердити його в Чехії.

Як знайти житло в Чехії?

Студенти державних вузів можуть подати заяву про надання місця в студентському гуртожитку. Такими питаннями, як правило, займається студентське відділення вузу. Оплата за гуртожиток становить від 70 € 150 € в місяць.

Якщо Вам не вдалося отримати місце в студентському гуртожитку, то Ви можете звернутися в приватне гуртожиток або переглянути оголошення від приватних осіб. В Інтернеті Ви також знайдете безліч оголошень з пропозиціями кімнат від приватних осіб. Можете повісити своє оголошення.

Скільки заробляють студенти в Чехії?

Студенти реально можуть заробити від 1 до 3 € за годину. В основному, студенти працюють на підсобних роботах у великих компаніях (розкладка товарів в супермаркетах, розфасовка, прибирання приміщень, роздача брошур на вулицях і т. д.).

Ваш заробіток залежить від того, що Ви вмієте робити і наскільки добре володієте чеською мовою. Під час семестру можна працювати лише декілька годин в день.

В який вуз краще вступати в Чехії?

• Інститут Підприємництва в Остраві;

• Готельний інститут у Празі;

• Метропольный університет у Празі.

Ви можете запитати додаткову інформацію про вузи та їх порівняльні характеристики.

Не рекомендуємо працювати з внз, у яких немає державної акредитації Міністерства освіти в Чехії.

Скільки можна працювати іноземним студентам в Чехії?

В законі про працевлаштування іноземних громадян з жовтня 2008 р. був внесений новий пункт, який дозволяє всім випускникам влаштовуватися на роботу без дозволу на роботу. Також був доданий ще один пункт, на підставі якого іноземні студенти (денної форми навчання) можуть працювати також без обмежень. Студенти заочної форми — як і раніше, — 30 днів в році, не більше 7 днів поспіль.

Закон про працевлаштування не скасовує обов’язок оформлення робочої візи. Зміна візи зі студентською на робочу проводиться в Чехії, без виїзду.

Які підручники потрібно вести з собою з України?

Ви можете взяти підручники з математичного аналізу, економіці, російсько-чеський розмовник. Також Ви можете взяти зошити, ручки, олівці, щоб забезпечити себе канцтоварами на перший час. Хоча це не обов’язково, ціни на такі товари в Чехії не дуже відрізняються від наших.

Наскільки дорога в Чехії стільниковий зв’язок?

На сьогоднішній день в Чехії діють 3 оператора: O2, T-mobile, Vodafone. Покриття і якість послуг у всіх операторів однакова, найнижчі ціни для дзвінків по Чехії та за кордон пропонує оператор Vodafone. Вартість дзвінка в Україну становить 7,5. у Білорусь — 9,9 крони в хвилину.

найзручнішим варіантом для Вас є підключення до оператора Vodafone за допомогою тарифу VodafoneKarta. У цього тарифу немає оплати за підключення та абонентської плати. При підключенні Ви оплачуєте 500 крон, які Ви можете витратити на дзвінки, sms, Інтернет, wap та інші послуги оператора. Рахунок поповнюється з допомогою купонів, які продаються в офісах оператора. Тарифікація після першої хвилини розмови йде посекундна. Вартість дзвінків всередині мережі — 3 крони хвилина, в інші мережі — 6 крон хвилина.

Студентська віза — виклик дружина в Чехію.

Якщо Ви хочете, щоб Ваш чоловік приїхав з Вами, йому буде необхідно пройти тими ж етапами надходження та оформлення студентської візи. В іншому випадку він може за запрошенням приїхати в гості на строк максимально 3 місяці. Можливе отримання візи на відновлення сім’ї, але цей варіант більш проблематичний у реалізації. Недоліком даного варіанта є і те, що Ваш партнер буде дуже залежати від Вас і від ситуації з Вашою візою.

Як підтвердити водійські права в Чехії?

Ваші права буду автоматично діяти на території Чехії протягом 3 місяців. Потім необхідно водійське посвідчення нотаріально перевести на чеську мову та подати в ДАІ в Чехії, де Вам оформлять нове чеське посвідчення протягом 1 місяця за 10-20 €.

чи Можу я, перебуваючи у Чехії, по студентській візі виїжджати в інші країни?

Іноземці, які мають довгострокову студентську візу, можуть оформляти в Чехії візи в інші країни світу. Після підписання Шенгенської угоди з Чехією, яке вступає в силу в 2008 році, іноземні студенти, що мають довгострокову візу до Чехії, зможуть вільно подорожувати країнами Шенгенської угоди.

Магістратура в Чехії

  Якщо мій диплом не визнають в Чехії, а я вже буду умовно зарахований, і оплачу за навчання, як мені бути?

Ймовірність такої ситуації вкрай мала. Для того, що б її уникнути, потрібно починати процедуру визнання диплома як можна раніше. У випадку, якщо вам диплом не буде визнаний в першій інстанції, нами буде подана апеляція до вищих органів. Процес визнання диплома в другій інстанції практично завжди успішний, але ця процедура може зайняти 6-9 місяців. У будь-якому випадку вуз, в якому ви будете навчатися, вас не відрахує до повного закінчення процесу визнання будь результатами. У випадку, якщо ваш диплом після численних намагань визнано не буде, вам доведеться почати навчання з 1 курсу.

  чи можу я перейти в державний вуз після 1 року навчання в магістратурі приватного вузу?

Ні, це неможливо. Вам доведеться в будь-якому випадку поступати на перший курс державного внз. Єдиний бонус – так це ймовірність того, що частина предметів можуть бути перезачтена і тому термін навчання може скоротитися. Але, з огляду на відносно короткий період навчання і, відповідно, відносно низькі витрати по оплаті самого навчання, ми рекомендуємо закінчувати магістратуру в тому виші, в який ви вступаєте.

  Які екзамени треба здавати в магістратуру державного внз?

При вступі на державну магістратуру в галузі економіки зазвичай складається іспит з вищої математики, економіки і по одному з ваших профілюючих предметів.

  Скільки часу триває процес нострифікації?

Зазвичай такий процес займає від 3х тижнів до 2х місяців. У деяких випадках (подача апеляції, мало відомий вуз) цей процес може затягнутися на 6-9 місяців.

  Отримаю я студентський квиток?

Всі студенти магістерських програм навчання, незалежно від того, чи зараховані вони повністю або умовно отримують всі права студента, в тому числі і право на студентський квиток.

  чи Будуть у мене знижки на транспорт, якщо я буду умовно зараховано?

Так, в області студентських пільг ви не будете відрізнятися від своїх чеських колег.

Де можна продовжити дійсність візи? Які існують терміни продовження віз?

Прохання про продовження візи на перебування на території ЧР або прохання про продовження терміну дійсності візи подається в поліції у справах іноземців за місцем проживання іноземця. Прохання про продовження періоду перебування або періоду дійсності візи можна подати тільки для довгострокової візи — за 90 днів і не пізніше, ніж за 14 днів до закінчення дійсності візи.

Які тарифи в Празі на громадський міський транспорт?

Значно подорожчали квитки на короткі поїздки, тому рекомендуємо купувати проїзні квитки. Оптимальна ціна проїзного для приїжджого з України 280 (9.41 €) Кч на 7 днів або 320 (10.76 €) Кч на 15 днів. Прошу звернути увагу! Проїзні квитки дійсні в усіх видах громадського міського транспорту і в межах 20 км від Праги на Ж/Д.

На що звернути увагу перед поїздкою за кордон?

Перед від’їздом за кордон слід, перш за все, перевірити, чи всі необхідні документи підготовлені належним чином.

Паспорт. Ретельно звірте правильність запису всіх основних відомостей (Ф. В. О. дата народження, підлога, термін дії паспорта), особливо, якщо паспорт новий. За законодавством цілої низки країн термін дії паспорта повинен закінчуватися не раніше ніж через шість місяців після в’їзду в країну. Якщо в загальногромадянський закордонний паспорт (ОЗП) вписані діти, необхідно перевірити вірність вказаних про них відомостей і наявність фотографій для дітей старше 6 років. Паспорт не повинен мати пошкоджень, плям і сторонніх записів. Перебуваючи за кордоном, паспорт тримайте при собі, не віддавайте його нікому на зберігання або як застави.

Наявність віз у країни, з якими встановлено візовий порядок в’їзду. Слід мати на увазі, що по «шенгенській візі», Вам необхідно спочатку в’їхати в країну, яка оформила візу, і лише після цього можна пересуватися по «шенгенського простору». У ряді держав (наприклад, у Туреччині) візи для власників загальногромадянських закордонних паспортів оформляються безпосередньо в аеропортах.

Якщо поїздка в країну призначення здійснюється транзитом через територію інших держав, Вам слід заздалегідь з’ясувати, чи ці країни отримувати транзитні візи, також терміни дії таких віз з урахуванням дати повернення.

Проїзні документи на всі види транспорту повинні бути виписані на ту ж прізвище, яка зазначена в паспорті. Перевірте, щоб Ваш маршрут прямування і дати в’їзду-виїзду повністю відповідали тому, що записано в квитках.

Не забудьте взяти з собою в поїздку копії оригінали офіційних запрошень, документів про освіту, медичну страховку.

Особливу увагу приділіть оформлення медичної страховки. Вибирайте перевірені агентства, чітко з’ясувавши при отриманні страхового поліса, які медпослуги Вам по страховці зобов’язані надати в країні перебування, і як вони оплачуються. Недбале ставлення до оформлення медичної страховки може обернутися великими витратами у разі хвороби, нещасного випадку або транспортування померлих.

Рекомендується зробити ксерокопію квитків, сторінок паспорта (як закордонного, так і внутрішнього) з біографічними даними, візами, штампом про реєстраційному обліку, водійського посвідчення (якщо є), кредитних карт, турваучер, запрошень. Обов’язково візьміть з собою запасні паспортні фото, в тому числі на дітей. Вони знадобляться у випадку втрати ОЗП, а також в інших ситуаціях, які можуть виникнути в країні перебування. Зберігати копії слід окремо від оригіналів.

Радимо, по можливості, вивчити інформацію про державі перебування: політичну обстановку, кліматичні умови, закони та звичаї, особливості поведінки в громадських та інших місцях. Всі ці відомості можна почерпнути в Інтернеті.

В аеропорту. Не забудьте заповнити митну декларацію (якщо це необхідно). Зберігайте талони на зданий багаж, які обов’язково знадобляться у випадку його втрати. При виникненні проблем рекомендуємо звертатися до представника фірми або до співробітника аеропорту. Квиток, паспорт, гроші та інші цінні речі краще завжди мати при собі. Крім того, слід мати на увазі, що у зв’язку з посиленням вимог щодо безпеки на авіатранспорті в ручній поклажі не дозволяється провозити ніякі колючі або ріжучі предмети, а також дитячі іграшки або інші предмети, схожі за формою на зброю.

В готелі. Після прибуття в готель особливу увагу слід приділити внутрішнім правилам проживання та правилами пожежної безпеки. Вивчіть розташування входів-виходів, ліфтів, сходів. Документи, гроші й цінні речі в номері готелю залишати не рекомендується, надійніше зберігати в сейфі. Доцільно взяти з собою візитну картку готелю і з’ясувати, як можна зв’язатися з компетентними органами у разі виникнення непередбачених ситуацій.

Які вимоги пред’являють до фоторафиям при подачі документів на чеську візу?

Для фотографій є стандартні вимоги:

• Обличчя на фотографії повинно бути розміщено максимально по центу.

• кольорове Зображення на фотопапері.

• Розмір 35х45 мм

• Фон — бажано однотонний і білий (світлий), одяг не біла.

• У разі носіння окулярів — скла максимально прозорі.

• Головний убір відсутня. У разі, якщо Ви носіть головний убір з релігійних або етичних міркувань — особа має бути відкритим.

• Контур обличчя між овалами: 30×18мм і 36×25мм.

• Відступ від верхньої кромки — мінімум 2 мм.

Короткий опис статті: студентська віза в польщу ПІД — Запитання та відповіді ПІД — Запитання й відповіді,тури черкаси,візи Черкаси,турагенства Черкас,навчання за кордоном,візи в сша,турагенства черкас,робота за кордоном,тури,work travel,робота за кордоном,робота в сша,освіта за кордоном,освіта за кордоном,навчання за кордоном,навчання в Польщі,Польща,університети Польщі

Требуется виза в Польшу. Заходите!

У — Запитання та відповіді Вашій увазі відповіді на найбільш часті питання і щодо освіту в різних країнах світу. Освіта в Польщі Ніж для іноземців відрізняється навчання в державних і приватних внз Польщі?

ВО, Питання і відповіді іноземних студентів

Також ви можете прочитати