Всі відповіді про працевлаштування студентів у Польщі

12.01.2016

Як і скільки можуть працювати студенти стаціонару і заочники в Польщі

Всі відповіді про працевлаштування студентів у Польщі

Один із напевно найбільш цікавих питань абітурієнтів і студентів, що навчаються Польщі або тільки збираються сюди приїхати:

«Як, скільки і з яких документів можна офіційно працювати в Польщі?»

Плутанину в ці питання вносить те, що в залежності від документа легалізуючого перебування у Польщі (віза, карта побиту) і цілі його видачі ( студенти стаціонару, студенти заочники, курси) — працюють абсолютно різні схеми працевлаштування.

УВАГА З 1 ТРАВНЯ ДО ЗАКОНУ ПРО ІНОЗЕМЦІВ ВНЕСЛИ ПОПРАВКИ. ЗГІДНО З НИМ СТУДЕНТИ СТАЦІОНАРУ ТЕПЕР МОЖУТЬ ПРАЦЮВАТИ ПО ВІЗІ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ ЗА ЧАСОМ І БЕЗ ОФОРМЛЕННЯ ОЩВЯДЧЕНИЯ АБО ЗЕЗВОЛЕНИЯ!

Як визначити тип візи/карти

Якщо ми живемо в Польщі по візі — відкриваємо паспорт і дивимося на візі рядок «Cel wydania»

  • 09 — Студент стаціонару (денне відділення)
  • 10, 11, 12, 13 або 14 — Студент заочник (не стаціонар, мовні курси, наука і т.п.)

Якщо ми живемо по Карті побиту — дістаємо свою децизию та в першому абзаці знаходимо на підставі якого пункту була видана карта:

  • 53§1 p. 16 Ustawy o cudzoziemcach — Ви можете працювати в Польщі без додаткових дозволів
  • 53§1 p. 1a lub 1b Ustawy o cudzoziemcach — Ви повинні отримувати додаткові дозволи для роботи.

Якщо у Вас віза:

Всі відповіді про працевлаштування студентів у Польщі
Отже, якщо Ви проживаєте в Польщі по візі, мета видачі якої 10 — значить ви студент стаціонару і можете працювати тільки 3 місяці в році під час літніх канікул (Липень, Серпень, Вересень) з 1 Травня студенти стаціонару можуть працювати без обмежень за часом і для роботи Вам не потрібно жодних дозволів і додаткових формальностей. Влітку ви також як і поляки.

Якщо ж ви хочете працювати не тільки влітку чи більше ніж 3 місяці, то тут у вас є 3 варіанти:

  1. Оформити собі карту побиту (вона дає право працювати студентам денного відділення без обмежень — нижче детальніше).
  2. Оформити Оswiadczenie і працювати 6 місяців в році у будь-який час без необхідності отримувати Zezwolenie. Трохи нижче розглянемо різницю між Оswiadczeniem і Zezwoleniem.
  3. Оформити Zezwolenie

Якщо мета видачі вашої візи 11, 12, 13 або 14 — значить ви студент заочник або ж перебуваєте в Польщі з метою вивчення польської мови. практикою, культурним обміном і т. п. Працювати за такою візою ви можете тільки у разі:

  • Оформлення Oswiadczenia або Zezwolenia вашим роботодавцем.

Якщо у мене Карта Побиту :

Всі відповіді про працевлаштування студентів у Польщі
Якщо Ви вчитеся на стаціонарі і отримали карту побиту на основі навчання на стаціонарі ( 53§1 p. 16 Ustawy o cudzoziemcach) — це найкращий варіант. Ви можете працювати без жодних обмежень та додаткових дозволів протягом всього періоду дії Вашої Карти (а в разі продовження карти — усього періоду навчання).

Якщо Ви вчитеся на заочному і отримали карту побиту на підставі заочного навчання або мовних курсів (53§1 p. 1a lub 1b Ustawy o cudzoziemcach) — то ви можете працювати тільки за умови оформлення Oswiadczenia або Zezwolenia.

Працювати можуть всі!

Як бачите працювати може кожен не важливо яка у Вас віза або Карта побиту і яка у Вас форма обечения. Єдина різниця в тому, що в деяких випадках вам необхідно оформляти Oswiadczenia або Zezwolenia.

Отже що таке Zezwolenie?

Zezwolenie — це ні що інше як «дозвіл». Стандартне дозвіл на роботу яке оформляється роботодавцем, який збирається прийняти на роботу іноземця. Ця процедура пов’язана з цілою купою проблем: Роботодавцю треба подати величезну кількість документів і провести дослідження ринку праці з метою виявити немає на цю посаду поляків.

чи Варто говорити про те, що якщо ви не другої Джобс, Гейтс або Цукерберг, а враховуючи що ви студент який шукає підробіток Ви точно не один з них, — то роботодавець в житті з доброї волі не буде мучитися з цими паперами та знайде на Ваше місце поляка або студента, який може працювати без дозволів.

А що таке Oswiadczenie?

Oswiadczenie — це заява роботодавця прийняти іноземця на роботу. Цей бонус діє тільки для громадян України, Білорусі, Росії, Грузії і Молдови.

У разі, якщо Ви є громадянином однієї з цих країн — ви можете працювати 6 місяців без необхідності робити Zezwolenie. Все що потрібно, це щоб роботодавець сходив з вами в Уженд Праци і витратив 10 хвилин на заповнення цієї Заяви. (Також потрібні будуть копії статутних документів фірми).

А вже потім, працюючи за Oswiadczeniu Ви можете почати процедуру оформлення дозволу у спрощеній формі — без необхідності дослідження ринку і т. п. Краще всього, якщо ви притретесь і захочете залишитися на цій роботі — починати процедуру оформлення через 3 місяці від початку роботи.

Підсумок:

(Для громадян України, Білорусі, Росії, Грузії і Молдови)

Студент страционара з візою може працювати без будь-яких дозволів протягом всього періоду навчання.

Студент стаціонару з картою побиту може працювати без будь-яких обмежень і без необхідності отримувати додаткові дозволи на протязі дії картки, а при її продовженні — на протязі всього навчання.

Студент заочник з візою може працювати лише за Oswiadczeniu максимум 6 місяців в році або за Zezwoleniu без обмежень.

Студент заочник з картою побиту може працювати лише за Oswiadczeniu максимум 6 місяців в році або за Zezwoleniu без обмежень.

Короткий опис статті: термінова віза в польщу Відповіді на всі питання щодо працевлаштування студентів. Як і скільки можуть працювати студенти стаціонару і заочники в Польщі. Які потрібні дозволи? Про Польщу

Требуется виза в Польшу. Заходите!

Як і скільки можуть працювати студенти стаціонару і заочники в Польщі Один із напевно найбільш цікавих питань абітурієнтів і студентів, що навчаються Польщі або тільки збираються сюди приїхати: «Як, скільки і з яких документів можна офіційно працювати в Польщі?»

Також ви можете прочитати