Як будемо їздити до Польщі без віз?

02.01.2016

Як будемо їздити до Польщі без віз?

Як буде відбуватися місцеве прикордонне пересування громадян двох країн в Калінінградській області і прикордонній зоні Польщі — це питання обговорювалося на минулому тижні на засіданні Громадської ради при обласній думі. Коментують злободенну тему провідні фахівці.

Як будемо їздити до Польщі без віз?

Крок до безвізового режиму

Перший секретар представництва МЗС Росії в Калінінграді Борис Шереметьєв:

— В даний час існує три підписані угоди: одну — з Норвегією — вже працює, два інших — з Польщею і Латвією — знаходяться в стадії ратифікації. Документи вступають в силу через місяць після обміну ратифікаційними грамотами. Якщо це станеться щодо Польщі в квітні, в травні-червні угода набуде чинності, і ми зможемо відвідувати сусідів за спрощеними правилами.

Польська сторона планує оформляти дозволи громадянам на місцевий прикордонний рух протягом двох місяців. Документ буде видаватися у вигляді картки (магнітна або чіпована), а не вклеюватися, як зазвичай, в паспорт. Необхідна умова для отримання документа — не менше трьох років постійного проживання в Калінінградській області.

Вартість дозволу — 20 євро. Дозвіл надає громадянам право на перебування в прикордонній зоні щоразу до 30 днів при сумарному часу перебування до 90 днів протягом кожного періоду в 6 місяців. Перший дозвіл видається на 2 роки, наступні — на 5 років, але не більше терміну дії закордонного паспорта. Від оплати звільняються діти до 16 років, громадяни, старші 65 років, а також інваліди 1 і 2 групи.

При видачі дозволів для російської сторони будуть мати місце деякі складності. Справа в тому, що населення прикордонної польської сторони більше в два рази більше проживає в Калінінградській області. Для нашого консульства в Гданську навантаження зросте багаторазово. Для довідки: минулого року польське консульство видала 110 тис. віз, російське в Гданську — 30 тис.

Для отримання дозволу, як поляки обіцяють, буде потрібно мінімум документів, що підтверджують необхідність частих поїздок в прикордонну зону Польщі (здійснення родинних, соціальних, культурних, економічних та інших контактів, не пов’язаних з підприємницькою або трудовою діяльністю).

Російська сторона буде видавати стікери, які будуть вклеюватися у паспорти. При перетині кордону штампи в паспортах ставитися не будуть. Ця звістка особливо обрадує залізничників і автоперевізників, які мають проблеми з частою заміною паспортів.

Прийняття угоди про місцевий прикордонний пересуванні — це пробний камінь, серйозний крок до безвізового режиму. Євросоюз хоче подивитися, чи ми будемо порушувати встановлені правила.

Згадаємо історію, коли напередодні різдвяних свят Польща вступила в Шенген і був знятий контроль з польсько-німецького кордону. Калінінградці, мали діючими багаторазові польські візи, вирішили, що тепер можна їхати в Німеччину. Закінчилося це тим, що півтори тисячі калининградцев з польськими національними візами було затримано в Берліні і відправлено назад до Росії.

В даний час не можна допустити подібного, необхідно правова освіта населення — ми повинні їздити куди належить, а не туди, куди хочеться.

Що стосується литовської сторони, то ситуація там невизначена — наші сусіди категорично відмовляють збільшити глибину зони місцевого прикордонного пересування понад 30 км. А це означає, що ми навіть до Клайпеди не доїдемо. У той же час Калінінградська область повністю потрапляє в прикордонну зону — таке рішення Євросоюзу. У нас в такому вирішенні питання інтересу немає.

Контроль безпосередньо в автобусах

Перший заступник прикордонного управління ФСБ росії по Калінінградській області Юрій Родіонов:

— Обсяг переміщень громадян через державний кордон в Калінінградській області зростає з кожним роком. Так, у 2011 році порівняно з 2010-м кількість пропущених через кордон фізичних осіб збільшилася на 64%, транспортних засобів — на 87%. Значне збільшення обсягу міжнародного сполучення, пов’язаного з місцевим прикордонним пересуванням, слід очікувати в листопаді-грудні цього року.

Найбільше навантаження на пропускні пункти спостерігається у вихідні та святкові дні, коли відбувається перевищення нормативних показників. Прикордонна служба приймає заходи по збільшенню пропускної здатності, для чого купується мобільне обладнання, яке в недалекому майбутньому дозволить проводити паспортний контроль безпосередньо в салоні автобуса. До того ж відсутність необхідності ставити відмітки в паспортах при місцевому прикордонному пересуванні ще більше прискорить проходження процедури контролю.

Треба зазначити, що порядок перетину кордону громадян з візою в паспортах збережеться незмінним. І ще треба мати на увазі, що людина, який в’їхав у Польщу за дозволом, не зможе скористатися візою! Тобто при перетині кордону громадянин повинен вирішити, куди він має намір їхати далі.

Суцільний зелений коридор

Начальник служби організації митного контролю Калінінградської обласної митниці Світлана Куманева:

— З 1 травня на МАПП Мамоново2-Гжехотки почне працювати суцільний зелений коридор. «Суцільний» означає, що планується використовувати єдину смугу для проїзду через пункти пропуску Росії та Польщі. Цим коридором зможуть скористатися громадяни, які їдуть на своїх автомобілях або на екскурсійних автобусах у разі, якщо у них немає необхідності письмового декларування.

Норми ввезення-вивезення товарів без декларування визначаються Митним кодексом Митного союзу, який почав діяти з 1 липня 2010 року. Фізичні особи без декларування можуть ввозити товари для особистого користування загальною вагою до 50 кг та загальною вартістю до 1500 євро, алкогольних напоїв, пива — не більше 3 л, є обмеження і щодо тютюнових виробів.

«On-line» на кордоні

Керівник Калінінградського територіального управління Роскордону Олександр Стручев:

— Навантаження на пунктах пропуску на польському напрямку складається нерівномірна. Так, завантаженість по легковому транспорту на МАПП Мамоново2-Гжехотки не досягає і половини, в той час як на МАПП Мамоново-С — перевищує в 2,4 рази! Щоб цього уникнути, необхідно інформувати населення про стан черг на пропускних пунктах. В даний час проводяться роботи по впровадженню проекту «Межа on-line», який дозволить отримати потрібну інформацію на сайті Роскордону (www.rosgranitsa.ru/ru/agency/to/ktu). Вже сьогодні можна побачити картинки про стан справ на фінській, естонській та української межах визначити розмір черги. Після запуску такого сервісу в Калінінградській області можна буде більш ефективно використовувати можливості пропускних пунктів нашого регіону.

До того ж планується впровадити принцип однієї зупинки, під час якої будуть здійснюватися всі контрольні функції прикордонниками і митниками. Це скоротить час проходження кордону. Проведена підготовка до організації пішохідного руху на пунктах пропуску Мамоново2-Гжехотки і Багратионовск-Безледы.

Як будемо їздити до Польщі без віз?
p.s. На роботу міжнародних пропускних пунктів часто скаржаться громадяни з різних причин. Одна з найзлободенніших — це проїзд без черги. Керівник Калінінградського територіального управління Роскордону Олександр Стручев повідомив, що про всіх подібних випадках слід телефонувати за номером гарячої лінії його відомства.

Проте пізніше з’ясувалося, що з минулого року такий телефон не працює, а Роскордону не займається питаннями регулювання черг, це — функція прикордонного управління. Свою необізнаність чиновник виявив і в питанні стану справ на деяких пунктах пропуску, зокрема, на МАПП Чернишевське-Кибартай. Там під час дощу люди ходять по дерев’яним палетам, а стан переходу вельми гнітюче.

Підготував Дмитро Піскунов. «Авторинок Калінінграда». №13 від 3.04.2012

Вам неодмінно сподобається сайт AVTO39.RU спеціально розроблений для смартфонів і планшетників.

Короткий опис статті: в польщі без візи

Требуется виза. Заходите!

Як будемо їздити до Польщі без віз? Як буде відбуватися місцеве прикордонне пересування громадян двох країн в Калінінградській області і прикордонній зоні Польщі — це питання обговорювалося на минулому тижні на засіданні Громадської ради при обласній думі.

Також ви можете прочитати