Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція)

25.01.2016

Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція)

23.07.2013 10:35 Візи 26700 1

Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція)

Добре подумайте, чи варто вам оформляти Шенген саме через польське консульство, яку категорію візи ви хочете і на який термін? Це застереже вас від безглуздих помилок під час заповнення документів, перетинання державного кордону та перебування в Європейському Союзі.

Крок 1: Реєстрація в Сервісно-візовий центр

Отримати талон на подачу документів можна на офіційному сайті Сервісно-візового центру Генерального консульства Польщі за адресою http://www.vfsglobal.com/poland/kaliningrad/. З 2012 року подати документи на національні та шенгенські візи можна тільки за допомогою цього ресурсу. Він, звичайно, не самий зручний, але що робити? Іншого — немає

У верхній лівій колонці вибираємо «Запис на подачу».

Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція)

Переходимо по посиланню і клікаєм саму першу категорію «Вибрати дату подання заяви».

Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція)

Перед вами з’явиться вікно з двома вкладками. У першій потрібно вибрати відділення Візового центру, в якому вам було б зручніше віддати документи, в другій — вказати «Шенгенська Віза». Після заповнення цієї форми перед вами з’явиться ще одна: у першому рядку ви повинні вказати кількість осіб, які будуть подавати документи в один день, а в другій — категорію бажаної візи.

Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція)

Наступним кроком стане реєстрація. Для цього у порожніх полях потрібно ввести е-мейл і унікальний пароль. Він повинен бути не коротше 8 символів і містити поєднання цифр і букв.

Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція)

Після цього на екрані з’явиться невелика анкета. Варто звернути увагу на особливий формат введення дат: між днем, місяцем і роком потрібно ставити знак «/». Наприклад, 01/01/2013. В іншому випадку сервіс просто не дозволить вам завершити реєстрацію. Потім слід заповнити дані: ввести номер паспорта, дату закінчення терміну дії паспорта, звернення (як до вас можна звернутися в документах. Наприклад. Mrs), ім’я, прізвище (латинськими літерами, як в паспорті), дату народження, дату закінчення терміну дії запитуваної візи або МПП, контактний телефон (без коду країни) і громадянство.

Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція)

Після заповнення даних ви нарешті зможете вибрати дату подачі документів: на екрані з’явиться невеликий календарик, на якому зеленим маркером будуть відзначені доступні дні. Після вибору дати необхідно ввести захисний код. І тут потрібно проявити особливу увагу: якщо ви зробили все вірно, але нічого не відбувається — значить, всі талони на ці дні вже розібрані і чи варто спробувати змінити дату.

Якщо ж процес реєстрації був успішно завершений, то ви зможете вибрати конкретний час. Після цього на вказану електронну адресу вам надішлють PDF — файл, в якому вказано точний час, адресу, за якою потрібно прийти, і список потрібних документів.

Увага: якщо при реєстрації на сайті у вас виникають якісь технічні проблеми, спробуйте відкрити цю ж сторінку в іншому інтернет-браузері. Як показала практика, Opera постійно видає цілий ряд помилок.

незалежно від зазначеної категорії візи в консульство на розгляд необхідно надати:

— Закордонний паспорт, дійсний принаймні три місяці після закінчення перебування в зоні Шенген і має як мінімум дві порожні сторінки, а також ксерокопію його першого розвороту.

— Цивільний паспорт, а також ксерокопію його розвороту з особистими даними і пропискою.

— 1 кольорову фотографію 3,5-4,5 см, на білому фоні, високої якості

— Візову анкету з підписом та прикріпленої кольоровою фотографією

— Страховий медичний поліс для виїжджаючих за кордон (можна придбати в будь-якій страховій компанії)

Крім того, необхідно виконати наступні вимоги:

— Обґрунтувати мету поїздки та умови планованого перебування.

Для оформлення одноразової візи достатньо надати підтвердження резервації готелю через будь-який з сервісів попередньої броні, наприклад Booking.com. У разі, якщо заявник претендує на багаторазову шенгенську візу йому необхідно надати цілий ряд додаткових паперів, детальніше про які можна прочитати за посиланням — Нові правила оформлення багаторазової польської візи.

Зверніть увагу, що консульство не приймає бронь з Booking.com при оформленні багаторазової візи.

Якщо ж ви оформляєте не туристичну візу, знадобляться інші документи.

1. Для ділової візи — запрошення від конкретної особи або партнерської організації, в якому буде прописано, куди і навіщо ви їдете; клопотання від фірми чи установи, в якому працюєте самі з обґрунтуванням причин поїздки або необхідність багаторазових виїздів. Ці документи варто зберегти і після отримання візи. Польські прикордонники на всіх калінінградських переходах дуже люблять перевірити подібні паперів на справжність.

2. Для культурної візи — клопотання від роботодавця або іншої організації, яка направляє вас в Республіку Польща. Крім того, бажано мати запрошення від приймаючої сторони.

3. Для медичної візи — письмове та завірений у нотаріуса підтвердження від клініки або лікаря, який буде вас лікувати, попередня вартість лікування, термін перебування, а також документ про передоплату.

4. Для гостьової візи (відвідування родичів) потрібно нотаріально завірене запрошення, або копія паспорта та посвідчення особи( карти побиту). А також оригінал і ксерокопія документа, що підтверджує спорідненість, наприклад, свідоцтва про народження або про шлюб.

— Надати підтвердження наявності коштів, достатніх для покриття витрат під час перебування в Польщі. Це може бути виписка з банківського рахунку або довідка від роботодавця із зазначенням заробітної плати.

— Гарантії того, що ви повернетеся додому. Копії трудової книжки у всіх випадках предостатньо.

І, звичайно ж, ваші ім’я, прізвище та по батькові не повинні фігурувати в списках осіб, яким було відмовлено у в’їзді.

Крок 3. Заповнення візової анкети

Завантажити анкету можна безкоштовно на сайті Сервісного центру або польського консульства:

Відповідати на запитання можна російською, англійською та польською мовами, але ім’я повинно бути прописано латинськими літерами, як в закордонному паспорті.

До 10 пункту в документі все зрозуміло, а ось в одинадцятій графі «Ідентифікаційний номер, якщо є», слід написати номер паспорта або залишити порожній рядок. У дванадцятому пункті «Тип проїзного документа» — вибрати категорію «Закордонний паспорт». Крім того, не забудьте вказувати контактні номери телефонів з кодом виходу. Для Калінінграда — це комбінація 4012.

Інші пункти в анкеті для Шенгенської візи не повинні викликати у вас труднощів. Але на всяк випадок можна завантажити зразок. Не забудьте від руки підписати анкету в двох місцях: 36-му пункті і самому кінці документа.

У призначений час ви приходите у вибране відділення. У Калінінграді воно розташовується за адресою вул. 1812 року, д. 126, в Советске — вул. Гоголя, д. 9в, а в Черняховську на вул. Гагаріна, д. 1а. Не варто приходити за три години до призначеного часу, щоб зайняти чергу, охорона вас все одно не пропустить. Та відразу приготуйтеся, що вам може не пощастити, і подати документи за кілька хвилин не вийде. Так що на роботі краще відпроситися на годину, а то й на два.

При вході в центр вам дадуть талон електронної черги і трохи пізніше запросять до віконця, консультант перевірить документи на справжність, допоможе виправити помилки в анкеті, якщо вони є, але не більше. Не варто просити дівчину «оформити мильтувизу». Це звичайні менеджери, вони просто оброблять дані, а рішення про видачу візи приймає консул.

Крок 5. Оплата зборів

Після перевірки документів працівник центру видасть вам квитанцію на оплату зборів: 35 євро — консульства і 17,5 євро — центру за надані послуги. Зробити переклади можна виключно в «Энерготрансбанке», він, до речі, стягує від зазначеної суми комісію в розмірі двох відсотків. Оплатити можна в терміналах, які встановлені безпосередньо в Сервісно-візових центрах, а також у банкоматах «Энерготрансбанка» та у відділенні за адресою Калінінград, вул. Клінічна, будинок 83-А.

Крок 6. Отримання візи

Зазвичай віза оформляється близько 10 днів. Стан паспорта можна відслідковувати на сайті Сервісно-візового центру. Для цього потрібно вибрати найнижчу посилання на головній сторінці ресурсу. Після введення пошти та пароль, які ви вказували при реєстрації, на екрані з’явиться «особистий кабінет», де буде вказана інформація про те, чи готові ваші документи або потрібно ще почекати. Забирати паспорт потрібно буде також у тому відділенні, яке ви вказали при реєстрації. У Калінінграді це зробити можна з 9 ранку до 17 вечора, а в Советске і Черняховську з 9 до 16 годин.

Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція)

Короткий опис статті: анкета для візи в польщу Добре подумайте, чи варто вам оформляти Шенген саме через польське консульство, яку категорію візи ви хочете і на який термін? Це застереже в…

Требуется виза в Польшу. Заходите!

Як оформити польську шенгенську візу (покрокова інструкція) 23.07.2013 10:35 Візи 26700 1 Добре подумайте, чи варто вам оформляти Шенген саме через польське консульство, яку категорію візи ви хочете і на який термін? Це застереже вас від безглуздих помилок під час заповнення документів, перетинання державного кордону та перебування в Європейському Союзі.

Також ви можете прочитати