Без рубрики

Як отримати Карту поляка? Реєстрація, співбесіда, питання, відповіді та віза по Карті поляка, FB.

13.01.2016

Як отримати Карту поляка? Реєстрація, співбесіда, питання, відповіді та віза по Карті поляка

З 2008 року громадяни СНД і Балтії можуть отримати особливий документ — Карту поляка. Що це таке? Які привілеї дає його власникові? Слід сказати, що щодо останнього питання склалося безліч міфів. Мовляв, Карта поляка рівнозначна візи або дозволу на ПМП. У цій статті ми спробуємо вивчити, що є правда, а що — міф. Також ми розповімо, як отримати Карту поляка, які стадії передбачає цей тривалий процес і яку інформацію треба взяти до уваги, щоб уникнути відмови в Консульстві.Як отримати Карту поляка? Реєстрація, співбесіда, питання, відповіді та віза по Карті поляка, FB.

Як з’явився цей тип документа

Після того як деякі території Польщі перебували у складі Російської імперії, безліч її громадян були переселені на схід. Людей засилали на каторгу в Сибір, а після Другої світової війни кордону між Польщею і СРСР посунулися на захід. Мазовше і Підкарпаття відійшли до складу Білорусі та України. Карта поляка (Karta polaka) — це документ, який покликаний повернути тим, хто ще не втратив культурної і духовної зв’язку зі своєю історичною батьківщиною, деякі права, якими володіють їхні співвітчизники. Він був прийнятий у часи президентства Леха Качинського і став видаватися громадянам Прибалтійських республік і країн СНД з 2008 року.Як отримати Карту поляка? Реєстрація, співбесіда, питання, відповіді та віза по Карті поляка, FB.

Хто може претендувати на отримання Карти

Як випливає з логіки розробки документа, він видається етнічним полякам, причому тільки тим, хто відчуває себе таким. «Ви так довго носили в серці білого орла (символ країни, присутній на її гербі), — заявив Лех Качиньський, — що тепер батьківщина вручає вам документ з ним». Щоб довести, що ви відчуваєте себе поляком, потрібно продемонструвати знання мови, історії, географії, політичного устрою цієї країни. Також потрібно довести свої генеалогічні корені. Достатньо мати в родовому дереві хоча б одного прадіда чи прабабу (з документальним підтвердженням їх польського походження і з ними спорідненості), щоб претендувати на Карту поляка. Існує міф, що необхідно мати живих родичів на території цієї країни. Це неправда. Як отримати Карту поляка, якщо ваші предки, народжені на території цієї держави, вже померли? В такому випадку зверніться в архів із запитом про видачу виписки.Як отримати Карту поляка? Реєстрація, співбесіда, питання, відповіді та віза по Карті поляка, FB.

Які пільги дає цей документ

Крім глибокого морального задоволення у зв’язку з возз’єднанням духовних зв’язків з батьківщиною, Карта поляка дає її власнику і ряд привілеїв. Головна з них — це можливість безкоштовно отримати довгострокову візу з багаторазовим в’їздом. Ви можете перебувати на території країни хоч 365 днів в році! Правда, ця віза по Карті поляка — не Шенгенська, і за перетин західних кордонів Речі Посполитої вас можуть оштрафувати і депортувати. Також власник Карти поляка має право легально працевлаштуватися без додаткового отримання такого дозволу. Нарівні з громадянами така людина може займатися підприємницькою діяльністю, отримати безкоштовну освіту на всіх рівнях, а в екстрених випадках — і медичну допомогу. Якщо на вас поширюються якісь закони країни, які надають пільги (про пенсіонерів, інвалідів тощо), ви можете користуватися при купівлі залізничних квитків знижкою в розмірі 37 % і безкоштовно відвідувати польські музеї.Як отримати Карту поляка? Реєстрація, співбесіда, питання, відповіді та віза по Карті поляка, FB.

На який термін видається документ

Карта поляка діє десять років. За три місяці до закінчення цього терміну необхідно звернутися в Консульство з відповідною заявою про продовження. Як отримати Карту поляка дитині? Якщо обоє батьків мають цей документ, то проблем виникнути не повинно. Якщо дитина занадто малий, прохання висловлюють батьки. В разі, коли неповнолітній вже виповнилося 16 років, він сам висловлює бажання отримати цей документ. Якщо Карту поляка має лише один з батьків, а другий у присутності Консула висловлює згоду на видачу синові або дочці цього документа. Коли дитина досягає повноліття, Карта поляка, незалежно від того, коли вона видана, втрачає свій термін дії через рік. Щоб продовжити її на десять років, що вже став дорослим людина має звернутися з відповідною заявою в Консульство. Також документ втрачає свою силу, коли особа отримує громадянство Польщі. Це відбувається у випадку легального дозволу на проживання в цій країні.Як отримати Карту поляка? Реєстрація, співбесіда, питання, відповіді та віза по Карті поляка, FB.

Реєстрація на Карту поляка

Тепер розглянемо довгий, але не складний процес отримання омріяного документа. Для початку вам потрібно зареєструватися, тобто записатися на прийом для співбесіди. Це необхідно зробити за місцем проживання. Наприклад, якщо ви прописані в Гродно, то в Посольстві Польщі в Мінську вас не візьмуть. У кожного консульського відділу свої правила реєстрації громадян. Де-то це можна зробити тільки по телефону. А ось на території України потрібно зареєструватися на сайті. Анкету, яку необхідно заповнити польською мовою, теж можна завантажити через Інтернет. Зазначення дати і часу співбесіди приходить на електронну скриньку заявника. Як правило, воно має відбутися через кілька місяців після реєстрації.

Співбесіди на Карту поляка

Не варто його боятися! Вас не змусять декламувати напам’ять поеми Міцкевича (хоча, щоб вразити консула, не заважає вивчити хоча б коротенький уривок). Як свідчить сам закон про Карту поляка, особі, що претендує на отримання даного документа, потрібно продемонструвати хоча б базове володіння розмовною польською мовою, а також поверхневе знання традицій і звичаїв народу. Консули, які беруть співбесіду, поводяться доброзичливо і «не завалюють». Бесіда ведеться у невимушеному тоні. Просять розповісти про себе, чому ви хочете Карту поляка, що ви знаєте про краї. Досить розповісти про головних містах, гори, море, назвати відомих всьому світу вчених і діячів культури. Вас можуть запитати і про релігійні свята, які відзначаються в Польщі.

Отримання Карти

Якщо консул визнав, що документи, які доводять ваше етнічне походження, нефальшивые, рівень знання мови і традицій достатні, а ваше бажання долучитися до історичної батьківщини щирий, він дає вам на підпис Декларацію про приналежність до Польського Народу. Після цього вам вказують термін (зазвичай через місяць-півтора), коли можна прийти для отримання Карти. При цьому ніякого консульського збору не стягується! Карту поляка видають в урочистій обстановці, відразу декільком прохачам.Як отримати Карту поляка? Реєстрація, співбесіда, питання, відповіді та віза по Карті поляка, FB.

Посередництво культурних товариств (земляцтв)

Короткий опис статті: посольство польщі в гродно З 2008 року громадяни СНД і Балтії можуть отримати особливий документ – Карту поляка. Що це таке? Які привілеї дає його власникові? Слід сказати, що щодо останнього питання склалося безліч міфів. Ми розповімо, як отримати Карту поляка, які стадії передбачає цей тривалий процес і яку інформацію треба взяти до уваги, щоб уникнути відмови в Консульстві. як отримати карту поляка карта поляка питання на карту поляка

Требуется виза. Заходите!

Як отримати Карту поляка? Реєстрація, співбесіда, питання, відповіді та віза по Карті поляка З 2008 року громадяни СНД і Балтії можуть отримати особливий документ — Карту поляка. Що це таке? Які привілеї дає його власникові? Слід сказати, що щодо останнього питання склалося безліч міфів.

Також ви можете прочитати