Як відкрити в Польщі ресторан, крок за кроком, MyPolsha.com

04.01.2016

Як відкрити в Польщі ресторан, крок за кроком

Опубліковано 28.10.2014 06:00

Переглядів: 2732

Як відкрити в Польщі ресторан, крок за кроком, MyPolsha.com
Відмінна ідея, правда? Зареєструвати власний бізнес в Польщі. відкрити ресторанчик, маленький чи великий, з регіональної та інтернаціональної кухонь, в якому так чудово провести час і смачно поїсти з компанією друзів або родиною.

Отже, щоб відкрити ресторан в Польщі

Крок 1 — Реєстрація фірми ТОВ у Польщі (Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia, Sp. z o.o)

Для початок потрібно зареєструвати фірму в Польщі. Для іноземців недоступне відкриття приватного підприємництва. Оптимальна форма — це ТОВ (Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia, Sp. z o.o). При реєстрації потрібно підібрати відповідні види діяльності.

Ваша нова фірма буде вважатися зареєстрованою вже протягом 3 днів після початку процесу. Але до реєстрації в усіх фондах буде обмежена в діях. Загалом вся процедура займає близько 25 днів.

Як мінімум за 2 тижні до початку діяльності потрібно подати заяву на занесення фірми до реєстру закладів, які працюють у цій сфері і на затвердження установи санітарною інспекцією.

Крок 2 — Підбір приміщення для ресторану

При підборі місця, де розміститься Ваш ресторан, слід враховувати правила прийняті у Польщі. Зокрема, якщо Ваш заклад буде також продавати алкогольні напої, тобто заборона на розміщення біля дитячого садка, дитячого майданчика, школи, лікарні або церкви.

Також потрібно буде отримати такі дозволи:

  • дозвіл власника будинку, ЖЕКа;
  • якщо Ви будуєте приміщення під ресторан з нуля, то затверджений проект;
  • дозволу BHP (санітарно-епідеміологічної станції) і PPOZ (пожежної).

Крок 3 — Договір на легальне публічне використання музики

У Польщі є кілька організацій, які займаються авторськими правами. Найбільш відома – це ZAIKS, яка представляє авторів. Інші компанії представляють виконавців (Stoart) і аудіо/відео (ZPAV). Тому часто виникає необхідність в укладенні договору не з однією компанією, а з кількома, наприклад, якщо є бажання демонструвати фільми.

Процентна ставка оплат за таким договором залежить від величини міста, кількості місць у закладі, також може розраховуватися від обороту.

Крок 4 — Дозвіл на продаж алкоголю

Щоб отримати дозвіл на продаж алкогольних напоїв. потрібно буде внести наступні оплати.

При початку діяльності по продажу алкоголю:

525 zl – для алкоголю міцністю 4,5% алкоголю і пиво,

525 zl – від 4,5% до 18% алкоголю (за винятком пива),

2100 zl – фортеця вище 18%.

Дозвіл видається на термін не менше 4 років.

В подальшому оплати будуть вноситися 3 рази на рік, до 31 січня до 31 травня та до 30 вересня поточного року:

1,4% вартості проданого алкоголю в попередньому році, якщо вартість перевищила 37 500 zl. Для напоїв до 4,5% алкоголю і пива,

1,4% вартості проданого алкоголю в попередньому році, якщо вартість перевищила 37 500 zl. Для напоїв від 4,5% до 18% алкоголю, за винятком пива.

2,7% вартості проданого алкоголю в попередньому році, якщо вартість перевищила 77 000 zl. Для напоїв міцністю вище 18% алкоголю.

При недотриманні термінів оплати дозвіл буде анульовано. Повторно подати документи на дозвіл можна буде не раніше, ніж через 6 місяців.

Крок 5 — Набір персоналу

У зв’язку з тим, що персонал ресторану має справу з продуктами харчування, до нього висуваються особливі вимоги.

Працівники повинні мати диплом про середню або вищу освіту відповідної посади кваліфікації. Також кожен співробітник повинен пройти відповідне навчання BHP з основ гігієни та безпеки праці.

Висновок

Звичайно, відкриття ресторану і подальша його робота – справа не проста. Але разом з цим це і ефективний бізнес, тим більше, якщо це Ваше улюблене діло. Зі смаком складене меню ресторану, хороший персонал і приємна обстановка – Ваш клієнт буде задоволений. А Ви безумовно отримаєте прибуток і задоволення від улюбленої роботи.

Короткий опис статті: як відкрити візу в польщу Як зареєструвати власний бізнес в Польщі, відкрити ресторан

Требуется бизнес виза. Заходите!

Як відкрити в Польщі ресторан, крок за кроком Опубліковано 28.10.2014 06:00 Переглядів: 2732 Відмінна ідея, правда? Зареєструвати власний бізнес в Польщі. відкрити ресторанчик, маленький чи великий, з регіональної та інтернаціональної кухонь, в якому так чудово провести час і смачно поїсти з компанією друзів або родиною.

Також ви можете прочитати