Як знайти роботу у Польщі. Поради та рекомендації

05.01.2016

Як знайти роботу у Польщі. Поради та рекомендації

Як знайти роботу у Польщі. Поради та рекомендації

Якщо ви вирішили працевлаштуватися в Польщі, то пропонуємо вашій увазі кілька порад, як знайти роботу у Польщі. У цій статті ми відповімо на питання про складанні резюме, про методи пошуку роботи в іноземній державі, про необхідні документи для легального проживання та роботи в Польщі.

У Польщі відмінне трудове законодавство. Легально працюючи в цій країні, ви будете мати право на безкоштовне лікування в поліклініках, право на отримання компенсації у випадку виробничої травми, право на лікарняний лист та ін

Складання резюмеЯк знайти роботу у Польщі. Поради та рекомендації

Підготуйте польською мовою своє резюме. Фахівці рекомендують написати кілька варіантів резюме. Також

фахівці рекомендують написати резюме на англійській мові. Ви зможете подавати той варіант документа, що найбільш відповідає вакансії. Складіть резюме в звичайному вигляді на аркуші формату А4 та в електронному варіанті.

Наприклад, для пошуку роботи програмістом, ретельно опишіть свої навички в сфері програмування, а про вміння ремонтувати техніку або збирати комп’ютери згадайте побіжно. Якщо ж ви бажаєте влаштуватися на роботу комп’ютерним майстром, то розпишіть свої знання матеріальної бази, а про вміння створювати веб-сайти вкажіть в розділі про додаткові навички. З двома різними резюме ви будете підходящою кандидатурою і у формі, що шукає майстра, і у фірмі, якій потрібен програміст.

Використовуйте стандартні принципи складання цього документа:

 • виберіть місця попередньої роботи
 • згадайте всі свої навички та вміння
 • виберіть додаткову інформацію (наприклад, нагороди або громадську діяльність)
 • точно опишіть вакансію, яку хочете отримати. Напишіть її назву в точному формулюванні роботодавця, не змушуйте його роздумувати, на яку посаду ви претендуєте.
 • Вказуєте, чи володієте ви польською мовою і в якій мірі. Якщо ви закінчили курси польської мови, це буде вашим плюсом.

Читати: Як скласти резюме польською мовою? Приклади резюме (CV)

Пам’ятайте, що на вас лежить відповідальність за достовірність інформації про себе. У разі якщо інформація не відповідає дійсності, це неодмінно розкриється на співбесіді або при проходженні випробувального терміну.

В резюме не повинно бути помилок, тому якщо ви досконало не володієте польською, то обов’язково покажіть своє резюме носія мови або кваліфікованому перекладачу.

Можна скористатися шаблонним резюме, яке можна знайти на робочих сайтах або скачати тут. Для складання резюме можна звернутися до професіонала кадрового агентства. Він вкаже слабкі місця документа і допоможе їх виправити. За це, природно, доведеться заплатити.

Подача разом з резюме супровідного листа є ознакою хорошого тону. Для відправки супровідного листа його прикріплюють до резюме. Для відправки супровідного листа у електронному вигляді його пишуть в тілі повідомлення, а безпосередньо резюме посилають як вкладення. Супровідний лист не слід писати в вимогливому або льстивом тоні. В кінці листа неодмінно висловіть готовність прийти на особисту зустріч. Не забудьте вказати контактні дані для зв’язку з вами.

Як знайти роботу в Польщі через інтернет

Як знайти роботу у Польщі. Поради та рекомендації
На сайтах, що спеціалізуються на пошуку роботи в Польщі, є актуальна інформація про наявні вакансії. Ще на таких сайтах є можливість самостійно опублікувати своє оголошення.

Публікуючи своє оголошення на цьому сайті, використовуйте ключові слова, щоб максимально полегшити пошук для керівника фірми. Ключові словами можуть бути ваша спеціальність, професійні навички й ін

Приклади сайтів пошуку роботи в Польщі:

 • www.gumtree.pl (Корисний сайт і крім роботи. Пошук житла, послуги, продаж і купівля)
 • www.praca.pl (Можна скласти своє резюме і пошукати актуальні вакансії)
 • www.pracuj.pl (Сайт схожий на попередній. Можна шукати цікавлять вакансії)

Інформація про вакансії оновлюється щодня. Надходить вона з усіх куточків Польщі. Ви без особливих зусиль знайдете фірми, в яких могли б працювати.

Неодмінно підпишіться на оновлення сайту. Тоді на вказаний вами e-mail будуть регулярно приходити найактуальніші вакансії польських рекламодавців. На отриману інформацію реагуйте миттєво – обов’язково вишліть їм своє резюме.

Порада: не відправляйте своє резюме в вихідні дні, так як воно може загубитися в потоці спаму.

Якщо ваша кандидатура зацікавить польську сторону, то вам запропонують приїхати на співбесіду. Економічно вигідно(поїздка в Польщу – задоволення не з дешевих) вам знайти кілька фірм, готових співпрацювати з вами. Ви зможете приїхати в країну і відвідати відразу кілька співбесід.

Якщо ви приїхали Польщу, але не пройшли ні одну співбесіду, не впадайте у відчай. Ми розповімо про декількох способах як знайти роботу в Польщі, якщо ви знаходитеся безпосередньо в цій країні.

Як знайти роботу, будучи вже в ПольщіЯк знайти роботу у Польщі. Поради та рекомендації

Використовуйте п’ять основних напрямів пошуку:

 • Читайте газети
 • Самі дайте оголошення в польську пресу
 • Ходите по фірмам і пропонуйте свою кандидатуру
 • Шукайте в гуглі: «Praca + ваше місто»
 • Користуйтеся вищезазначеними сайтами

Отже, ви вже в Польщі і ваші шанси опинитися в потрібному місці в потрібний час різко зросли. У друкованій періодиці зверніть увагу на розділ термінових оголошень. Там маса «гарячих» вакансій, які потрібні тут і зараз. Знайшовши відповідне оголошення, дзвоніть, уточнюйте умови і призначайте зустріч. Такий спосіб ідеальний для тих, хто вільно володіє польською мовою.

Другий спосіб як знайти роботу в Польщу по оголошенню полягає в тому, що ви самі подаєте оголошення про те, яку роботу ви шукаєте. Розміщувати таку інформацію слід у всі газети міста, де ви зупинилися. У пункті прийому оголошення проконсультуйтеся, в які дні приймаються оголошення, в яке видання краще подати таке оголошення, уточніть вартість такої послуги. Пам’ятайте, що висока ціна за розміщення не гарантує позитивний результат.

Добре спрацьовує такий варіант: щоденна публікація оголошень про свою кандидатуру у всіх місцевих газетах протягом певного періоду. Вам необхідно буде почекати деякий час (зазвичай – тиждень). щоб оголошення опублікували.

Перед подачею оголошення ретельно продумайте його текст. В ідеалі текст повинен бути написаний поляком. Не забудьте вказати контактний телефон. Як ми бачимо, бажано, щоб у вас в Польщі були знайомі, які могли б вам допомогти, чий номер телефону ви могли б вказати. Як варіант — обзавестися телефоном з польської сім-картою.

Якщо ви вирішили шукати роботу в Польщі за третім способом, то постарайтеся домагатися особистої зустрічі з працедавцем або менеджером по кадрам. Не варто подавати свою заяву секретарю. Скоріше всього, воно буде просто підшито у папку разом з сотнями інших заяв і не відомо, коли його побачить потрібний вам людина.

Додайте своє старання і чарівність, щоб зустрітися з шефом особисто. Якщо у сьогоднішньому графіку керівника немає «віконця». попросіть призначити зустріч на наступний день.

Люди, в тому числі і керівники, по своїй натурі ліниві. Замість того, щоб подавати оголошення, простіше розглянути кандидатуру того, хто сам прийшов. При особистому контакті з керівником у вас є шанс переконати його у своїй компетенції і змусити його замислитися про додатковий працівників у штаті. Або, можливо, на фірмі є співробітник, від якого хочуть «позбутися». але все ніяк не знайдуть йому гідну заміну.

Як переконати роботодавця, що ви – саме той, хто потрібен компанії або фірмі?

Як знайти роботу у Польщі. Поради та рекомендації
Не чекайте на співбесіді питань. Постарайтеся зацікавити роботодавця самі, запропонуйте продемонструвати свої вміння! Не будьте «сірою мишею». Не забувайте, що прийшовши в офіс запропонувати свою кандидатуру, цим вчинком ви вже усунули потенційних конкурентів. Закріпіть своє становище!

Подайте себе як спокійного і впевненого в собі людини. Переконайте начальника потім, що ви здатні приймати рішення і відповідати за результат своїх дій. Не забувайте, щоб отримати законний дозвіл на роботу в Польщу буде оформлятися для вас протягом декількох тижнів.

Не соромлячись, розповідайте про свої пропозиції та ініціативи, доведіть необхідність їх впроваджень, покажіть реальні шляхи вирішення якої-небудь проблеми.

Дуже делікатне питання на співбесідах — це зарплата.

Зарплата і питання про оплату праці

Не варто обділяти себе при обговоренні оплати вашої праці. Якщо ви самі назвете маленьку суму, то Як знайти роботу у Польщі. Поради та рекомендації
роботодавець її і не підніме. Якщо ваш оклад здасться роботодавцю занадто великим, то при співбесіді він завжди може його дещо знизити.

Якщо ви класний фахівець, то не бійтеся просити високу зарплату. Обов’язково обґрунтуйте свої розцінки. Наприклад, аргументуйте цей факт тим, що вашу роботу не треба буде нікому доробляти або переробляти; що ви гарантуєте більшу віддачу, таку ж, як і від двох, менш кваліфікованих або досвідчених фахівців.

Заздалегідь продумайте відповідь на питання про вашу зарплату на батьківщині. Якщо ви живе в маленькому місті, де немає великих підприємств, то поясніть, що смішна, за польськими мірками, зарплата, дозволять гідно жити в маленькому місті. Поясніть, що вам доводилося мало витрачати на житло, на продукти і транспорт. У Польщі ці витрати у вас значно зростуть.

Якщо ви приїхали в Польщу з великого міста, то можна трохи прибрехати, назвавши зарплату найбільшого і розвиненого підприємства вашого міста.

Порада: сильно суму не завищуйте, щоб не довелося пояснювати, чому ви шукайте роботу в чужій країні, маючи на батьківщині досить пристойний оклад.

Будьте впевнені у своїх силах і рекламуйте себе! Не соромтеся запитати у роботодавця, в якій якості він вас бачить. Виділитеся з однотипною маси шукачів! Будьте готові довести, що ви саме такий працівник, як себе і презентували.

Якщо роботодавець вам призначив випробувальний термін, то обов’язково уточніть його часові рамки. Деякі роботодавці люблять безкоштовно використовувати робочу силу. Після закінчення робочого дня обов’язково цікавтеся рекламодавця, що йому сподобалося у вашій роботі, а що – навпаки. Таким чином у вас буде можливість виправити свої недоліки протягом випробувального терміну.

Поки ви шукайте роботу, не можна втрачати час і приєднатися до профільної організації на правах волонтера.

Міфи про працевлаштування в Польщі

Спочатку ми нагадаємо, що в Польщі існує безробіття. Часто дипломовані фахівці-поляки не можуть працевлаштуватися за спеціальністю. До речі, можна піти на місцеву біржу зайнятості та ознайомитися з вільними вакансіями.

Давайте розвіємо два найбільш поширених міфу про працевлаштування в Польщі.

Міф Перший – в країні брак людей з комп’ютерної спеціалізацією (програмісти, веб-майстри і ін) Це твердження було справедливим кілька років тому, коли польські фахівці виїжджали працювати на Захід. Зараз у країни стабільне економічне становище. Відтоку фахівців не спостерігається, тому що в країні платять гідну заробітну плату, яка перевищує середню по країні.

Міф Другий – співвітчизники охоче допомагають із працевлаштуванням. Якщо співбесіду з вами проводить колишній співвітчизник, то він прекрасно розуміє всі ваші труднощі. Він «витисне» з вас по максимуму, щоб ви пройшли такий же тернистий шлях, як і він. Вакансію на блюдечку з блакитною облямівкою він вам не піднесе. Пощастить лише в тому випадку, якщо робота пов’язані з російською мовою, то такі вакансії – велика рідкість.

Куди найчастіше потрібні працівники в Польщі

 • люди з педагогічною або медичною освітою. В цьому випадку потрібно здати іспит на знання польської мови
 • будівництво і сільське господарство
 • харчові і промислові підприємства
 • ряд спеціальностей, що не вимагають особливої кваліфікації

Які документи необхідні для проживання і роботи в Польщі

Робоча віза — це ваш документ, на підставі якого ви можете легально жити і працювати на території польської держави. Термін оформлення робочої візи – близько трьох тижнів. Термін дії – до двох років. Якщо ви будете працювати, то віза продовжується автоматично протягом десяти років. При необхідності за ці десять років можна зібрати і підготувати документи для постійного проживання в Польщі.

При оформленні робочої візи в Польщу потрібно:

 • дозвіл на роботу від польського роботодавця — оригінал
 • оригінал закордонного паспорта
 • оригінал внутрішнього паспорта своєї країни
 • оригінал медичної страховки
 • квитанції про оплату за медичну страховку.
 • копії вище зазначених документів.
 • заповнена анкета на польську національну візу.
 • 2 фотографії.
 • 35 євро для оплати консульського збору.

На останок!

Щоб прийняти на роботу вас, іноземця, роботодавцю треба буде писати воєводі і пояснювати, чому саме вас треба прийняти на роботу. Багатьох роботодавців і лякає така паперова тяганина. Великою перевагою для вас буде, якщо ви самі зможете провести процедуру подачі документів у воєводство або у вас є кому допомогти з цим питанням.

Не соромтеся і прямо скажіть про це на співбесіді. Повірте, у роботодавця просто гора впаде з плечей, адже ви з іноземця перетворитеся на пересічного поляка і вашу кандидатуру стануть розглядати більш ретельно і з меншим скептицизмом. Запам’ятайте, якщо ви зніміть з керівника необхідність подавати документи на воєводство, вам буде легше знайти роботу у Польщі.

Порада: Скористайтеся нашими рекомендаціями, і у вас буде більше шансів отримати бажану вакансію в Польщі.

Якщо тривалий час немає результатів, то не здавайтеся і все одно діяти цілеспрямовано і кожен день! Одного разу фортуна неодмінно вам посміхнеться!

Удачі в Пошуку роботи!

Короткий опис статті: потрібна віза в польщу Якщо ви вирішили працевлаштуватися в Польщі, то пропонуємо вашій увазі кілька порад, як знайти роботу у Польщі.

Требуется виза в Польшу. Заходите!

Як знайти роботу у Польщі. Поради та рекомендації Якщо ви вирішили працевлаштуватися в Польщі, то пропонуємо вашій увазі кілька порад, як знайти роботу у Польщі. У цій статті ми відповімо на питання про складанні резюме, про методи пошуку роботи в іноземній державі, про необхідні документи для легального проживання та роботи в Польщі.

Також ви можете прочитати